پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مجازات جایگزین حبس برای توسعه فرهنگ احسان‌

0

میثم معافی مدیر کل کمیته امداد مازندران در دیدار با رئیس دادگستری تنکابن و قضات این شهرستان، بر ضرورت استفاده از ظرفیت احکام جایگزین حبس توسط قضات مطابق با ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی در راستای توسعه فرهنگ خیر و احسان تاکید کرد.

او افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره)، به عنوان نهاد پذیرنده در کشور از اصول و اهداف مقرر در آیین‌نامه اجرائی ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی استقبال نموده و امیدواریم با انجام هماهنگی‌های لازم، و با کمک قضات محترم مجازات‌های جایگزین حبس افزایش یابد تا از این ظرفیت بسیار ارزشمند در جهت توسعه فرهنگ خیر و احسان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استفاده نمایم.

معافی گفت: حکم جایگزین حبس راه میانبر برای اصلاح محکومان به شمار می‌رود به ویژه که جنبه نوعدوستی و یاری رساندن به نیازمند داشته باشد.

او افزود: با توجه به هدف کمیته امداد در صیانت از کرامت انسان ها، در به کارگیری ظرفیت و خدمات افراد مستعد و علاقمند به فعالیّت در حوزه‌های مختلف کمیته امداد (به عنوان جایگزین حبس) با همکاری دادگستری در کل استان می‌توان قدم‌های مهمی برداشته شود.

علی ادبی فیروزجائی رئیس دادگستری شهرستان تنکابن در این دیدار با تشکر از فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد در استفاده ازظرفیت مجازات جایگزین حبس، گفت:هدف دستگاه قضا علاوه بر پیشگیری از وقوع جرم و مجازات کردن، اصلاح مجرمان و بازگردان آنها به جامعه است.

او افزود: در جهت اصلاح جامعه و حمایت از قشر آسیب پذیر با همکاری قضات در تحقق این هدف تلاش خواهیم

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.