کد خبر:131504
پ
3462521.jpg

ماموریت های پیش بیمارستانی اورژانس مازندران ۱۰ درصد کاهش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی صالح طبری صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در نیمه اول امسال بیش از ۶۵ هزار و ۷۷۶ مأموریت فوریت‌های پزشکی در استان انجام شد، افزود: از این میزان ۵۰ هزار و ۵۹۳ مأموریت غیرتصادفی بوده است. وی با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی مأموریت‌های پیش […]

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی صالح طبری صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در نیمه اول امسال بیش از ۶۵ هزار و ۷۷۶ مأموریت فوریت‌های پزشکی در استان انجام شد، افزود: از این میزان ۵۰ هزار و ۵۹۳ مأموریت غیرتصادفی بوده است.

وی با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی مأموریت‌های پیش بیمارستانی به دلیل کاهش سفرها درپی شیوع کرونا، میزان مأموریت‌های تصادفی را ۱۵ هزار و ۱۸۳ مورد ذکر کرد و گفت: از مجموع مأموریت‌های بیش از ۴۳ هزار مأموریت در پایگاه‌های اورژانس شهری و بقیه در جاده‌ها انجام شد.

وی به انتقال بیش از ۳۴ هزار نفر از مصدومان تصادفی و غیرتصادفی توسط تیم‌های اورژانسی به بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۰ هزار و ۷۷۸ نفر مصدومان تصادفی بوده است.

صالح طبری شمار پایگاه‌های اورژانس شهری را ۳۵ واحد و اورژانس جاده‌ای را ۵۸ واحد بیان کرد و گفت: روزانه حدود سه هزار و ۵۰۰ تماس با مرکز ارتباطات و پیام در استان برای تصادفات، مشاوره پزشکی، دارویی، اعزام و انتقال به مراکز درمانی و غیره انجام می‌شود.

رئیس مرکز فوریت‌های پیش بیمارستانی مازندران با بیان اینکه یک پایگاه اورژانس هوایی در استان فعالیت دارد، گفت: مأموریت سندرم حاد تنفسی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

کد خبر 5040595

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید