پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مازندران زرد و نارنجی شد/ روند کاهشی تعداد کرونایی‌ها در استان

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، روزهای نگران‌کننده کرونایی در استان درحالی سپری می‌شود که این استان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد.

مازندران درحالی وارد دوازدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا شده که شاهد روند کاهشی مبتلایان کرونایی در استان هستیم.

طی هفته‌های اخیر روند افزایشی ویروس کرونا موجب بروز مشکلات و دردسرهای زیادی شده که امیدواریم با تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی این روند تداوم یابد.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۱۹۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون یک‌هزار و ۵۷ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۳۲ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ بیمار جدید بستری و ۳۶ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۱۵۷ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۲۶۶ نفر رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.