کد خبر:135243
پ
مازندران در مدار قرمز کرونا| بستری شدن 1392 بیمار در

مازندران در مدار قرمز کرونا| بستری شدن 1392 بیمار در بیمارستان‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، در حالی به روزهای پایانی یازدهمین ماه از شیوع ویروس در استان مازندران نزدیک می‌شویم که شاهد اوج‌گیری پرشتاب این ویروس در استان هستیم. طی هفته‌های اخیر افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌شدگان نگرانی‌های بسیاری به دنبال داشته و این وضعیت کماکان ادامه دارد. انتظار بر این بود با توجه […]

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، در حالی به روزهای پایانی یازدهمین ماه از شیوع ویروس در استان مازندران نزدیک می‌شویم که شاهد اوج‌گیری پرشتاب این ویروس در استان هستیم.

طی هفته‌های اخیر افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌شدگان نگرانی‌های بسیاری به دنبال داشته و این وضعیت کماکان ادامه دارد.

انتظار بر این بود با توجه به اعمال محدودیت‌های کرونایی شاهد روند کاهشی ابتلا در استان باشیم درحالی‌که این ویروس درحال اوج‌گیری بوده که نگران‌کننده است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۴۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۲۱۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون یک‌هزار و ۱۷۸ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۲۹ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۱۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ بیمار جدید بستری و ۳۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۲۸۱ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۳۹۲ نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/ جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194