کد خبر:15149
پ
۹ipd_slide4

فولادمحله، دروازه ورود استان مازندران به سمنان است

  به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری به نقل از فولادمحله نیوز، مهندس خسروی نماینده محترم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در دیدار مردمی که در مسجد جامع فولادمحله و با حضور تعدادی از مسئولان استان و شهرستان برگزار گردیده بود بیان داشتند: فولادمحله از سه جهت برای ما ارزشمند […]

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری به نقل از فولادمحله نیوز، مهندس خسروی نماینده محترم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در دیدار مردمی که در مسجد جامع فولادمحله و با حضور تعدادی از مسئولان استان و شهرستان برگزار گردیده بود بیان داشتند: فولادمحله از سه جهت برای ما ارزشمند و باید پیشرفت نماید؛ اول اینکه در سال ۶۲ از ساری منفک و به سمنان ملحق شد و ما باید حق مهمان نوازی را به جا آورده و برای پیشرفت و توسعه آن تمام تلاش خود را بنماییم وگرنه که آنها همان جا بودند و نیازی به ملحق شدن به سمنان را نداشتند، دوم اینکه در تلاقی سه راه ارتباطی شهرستان و دو استان قرار گرفته و سوم اینکه محل ورود استان مازندران به سمنان و ارتباط این منطقه با استان مازندران است. ما در فولادمحله تغییرات انجام دهیم به نحوی که از استان مازندران به سمنان ورود نمودند تغییر را لمس نمایند.

 

9ipd_slide1

 

فولاد محله نیوز: البته آقای خسروی نگفتند وقتی فولادمحله و روستاهای پشتکوه و چاشم و خطیرکوه را از ساری گرفتند تمام این روستا دارای مدارس ابتدایی و راهنمایی و دارای جمعیت ساکن بودند و در این سی سال بغیر از فولادمحله تمام مدارس راهنمایی و ابتدایی روستاها تعطیل و روستاهای خطیرکوه، چاشم، هیکو، شلی، سرخده، ملاده، تم، تلاجیم، فینسک، کاورد، کلیم، رودبارک و… خالی از سکنه شدند و فولادمحله هم که بزرگترین روستای چهاردانگه و دودانگه ساری محسوب می شد به یک روستای مهاجرفرست در آمده و اگر به دادش نرسند در آینده ای نزدیک به سرنوشت روستاهای فوق دچار خواهد شد. دست مریزاد.

دیدگاه کاربران ۳ دیدگاه
 • من ۲ اسفند ۱۳۹۳ / ۸:۳۸
  0 0

  آقای خسروی دست مریزاد هیچ زلزله ای نمی تونست این روستاها و مناطق تاریخی رو اینطور نابود کنه قربون مهمان نوازیتون

 • علی کیاسری ۲ اسفند ۱۳۹۳ / ۱۱:۱۹
  0 0

  چهاردانگه رو غافل شدین که مدارس اش تخته شده. اینهمه از چهاردانگه مهاجرت کردند و رفتند سمنان. مسئولین ما برای چهاردانگه چکار کردند که سمنانی ها برای این روستاها انجام بدهند. هر کی به فکر خودشه….

 • اصغری ۳ اسفند ۱۳۹۳ / ۱:۱۲
  0 0

  من به ۹۰ درصد روستاهای ملحق‌شده به استان سمنان سر زده‌ام. تقریبا صد در صد مردم از ملحق شدن به سمنان خشنود هستند چون لااقل سمنانی‌ها برای‌شان از لحاظ ریالی هم که شده کم نگذاشته‌اند. شمار روستاهای بخش شهمیرزاد خیلی کمتر از بخش چهاردانگه است و همین موضوع رسیدگی بیشتر را سبب شده. بارزترین رسیدگی هم، طرح هادی بوده که در این سه چهار سال (با حفظ شمایل روستایی روستاها) زیبایی آن روستاها را دو چندان کرده. ضمن لحاظ موضوع اصالت تبری این روستاها، بایستی رضایت مردم از الحاق به سمنان را هم بخاطر داشته باشم و از غلو کردن بپرهیزیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید