کد خبر:105292
پ
فرماندار-مرکبات-قائمشهر-حدود-۷۰۰-میلیارد-تومان-گردش-مالی-دارد.jpg

فرماندار: مرکبات قائمشهر حدود ۷۰۰ میلیارد تومان گردش مالی دارد

حیی یوسف پور روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان افزود : شهرستان قائمشهر پایگاه تجارت مرکبات مازندران است و سالانه بیش از ۳۵۰ هزار تن مرکبات در این شهرستان تولید می شود . وی وسعت باغ های مرکبات شهرستان را ۱۵ هزار و ۲۰۰ هکتار برآورد کرد و از باغداران خواست تا با اهمیت قائل […]

حیی یوسف پور روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان افزود : شهرستان قائمشهر پایگاه تجارت مرکبات مازندران است و سالانه بیش از ۳۵۰ هزار تن مرکبات در این شهرستان تولید می شود .

وی وسعت باغ های مرکبات شهرستان را ۱۵ هزار و ۲۰۰ هکتار برآورد کرد و از باغداران خواست تا با اهمیت قائل شدن برای اصول علمی و دیدگاههای کارشناسی از برداشت زودهنگام محصول خودداری کنند.

فرماندار قائمشهر گفت: بر اساس اعلام نظر کارشناسان جهاد کشاورزی برداشت پرتقال شهرستان بهتر است از ۱۵ آبان ماه به بعد موکول شود و توصیه ما هم خودداری از برداشت زودهنگام بویژه پرتقال تامسون است.

وی افزود: اگر چه برداشت زودهنگام ممکن است در کوتاه مدت بازار پسند باشد، اما در درازمدت ذائقه مشتری را تلخ خواهد کرد و این موضوع هم به ضرر باغدار خواهد بود .

یوسف پور به تصویب نرخ خرید تضمینی پرتقال از باغدار اشاره کرد و گفت : در کارگروه تنظیم بازار میوه شب عید کشور قیمت خرید مرکبات شب عید از باغدار چهار هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد و این مبلغ به نفع باغدار خواهد بود تا دست واسطه ها کوتاه شود.

شهرستان قائمشهر علاوه بر در اختیار داشتن حدود ۱۵ درصد تولید مرکبات مازندران ، بزرگ ترین انبار ذخیره سازی مرکبات مازندران هم محسوب می شود.
هم اکنون ۱۷۰ واحد سورتینگ در این شهرستان فعالیت دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194