پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

طوفان شدید و بارش تگرگ رعد و برق کم سابقه در مازندران/خا موشی مطلق اکثر شهرها+تصاویر

بارش سیلاب بی‌سابقه توأم با رعد و برق و باد و بوران مرکز مازندران و شهرهای استان را در نوردید.

2

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه، شامگاه پنجشنبه شهر ساری مرکز مازندران که از عصر دیروز هوایی بسیار گرمی را به خود دیده بود ناگهان شهرهای مرکزی استان شاهد بارش شدید باران همراه با رعد و برق و باد و بوران دنباله‌دار شده است.

 ۱۳۹۴۰۷۱۷۰۰۰۰۰۹_PhotoL

 توفان شدید و بارش تگرگ در بیشتر شهرهای مازندزان موجب قطعی برق شده و شهرهای مرکزی مازندران هم اکنون در خاموشی مطلق به سر می برند.

 

به دنبال این حادثه مهیب ناگهان برق ساکنان شهرهای ساری، نکا، قائم‌شهر، بابل، بابلسر، آمل، محمودآباد، نور، بهشهر،گلوگاه و فریدونکار ناگهان قطع شد.

 

 مردم ساکنان شهرهای فوق فاقد ارتباط برق و آب و تلفن بوده و ارتباط تلفن‌همراه مشترکان به سختی انجام می‌شود.

 ۱۳۹۴۰۷۱۷۰۰۰۰۱۲_PhotoL

نیروهای امدادی، ستاد مدیریت بحران، هلال‌احمر، آتش‌نشانی، پلیس، اورژانس و نیروی انتظامی در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

 

توفان موجب قطع شدن چند درخت در سطح شهرستان ساری و آبگرفتگی بسیاری از منازل شهروندان شده است.

 

علی نبییان معاون عمرانی استاندار  اظهار داشت: باد شدید همراه با رعد و برق بوران و سیلاب شدید به سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت در فاصله ۱۲ دقیقه شهرهای مرکزی مازندران را در خود درنوردید.

 

وی خاطرنشان کرد: شدت حادثه طبیعی به حدی بوده که بارش باران شدید همراه با رعد و برق و بوران شهرهای مرکزی استان را در این مدت کوتاه اسیر سیلاب کرده بود.

 

جانشین ستاد مدیریت بحران مازندران با اشاره به آمادگی کامل نیروهای امدادی و هلال‌احمر و اورژانس و نهادهای خدمات‌رسان استان، تصریح کرد: کانون وقوع سیلاب در شهرهای ساری، قائمشهر، بابلسر و آمل بوده است.

 

نبییان با بیان اینکه نیروهای آتش‌نشانی و شهرداری‌های شهرهای ساری، قائمشهر، آمل و بابلسر اسیر جمع‌آوری آب‌ها ناشی از سیلاب در خیابان‌ها هستند، افزود: خوشبختانه با مدیریت شهرداری‌های شهرهای استان مشکل حادی در این حادثه طبیعی گزارش نشده است.

 

وی با بیان اینکه این حادثه طبیعی سبب شکسته شدن درختان و افتادن برخی از آنها بر روی تعدادی از خودروهای پارک شده تعدادی از شهروندان شده است، گفت: به نظر می‌رسد خسارات مصنوعی این حادثه بالا باشد که برآورد نهایی این خسارات تا صبح جمعه اعلام می‌شود.

۱۳۹۴۰۷۱۷۰۰۰۰۱۳_PhotoL

۱۳۹۴۰۷۱۷۰۰۰۰۱۴_PhotoL

2 نظرات
  1. اتابک می گوید

    بادرود. به دلیل نداشتن زیر ساخت درست خواه چند قطره باران بیاد خواه سیلاب تمام خیابان وپیاده رو .منازل مردم پر از اب میشه واین داستان همیشه بوده مسولین برای این حادثه چیکار کرده اند . هرساله شهرها وروستا های ما اسیر سیل وبلایای طبیعی میشوند وهرسال هم فقط تنها شعار مسولین همین است نیروهای امدادی اماده باش میباشند انهم چه امادگی نه تجهیزات دارند نه هیلوکوپتر دارند ونفرات کافی دوره دیده . خدانکنه طوفانهای دیگر نقاط دنیا در ایران بیاد انوقت دیگه چیزی باقی نخواهد ماند . دوستان وهمشهریان گرامی حتما در منزل جعبه کمکهای اولیه داشته باشید که در ان به غیر از باند وگاز وابزار استریل انتی بیوتیک . اسپرین قطره چشمی وپماد سوختگی هم وجود داشته باشد وهمچنین در منزل حتما دفتر چه یاد داشت شامل تلفنهای ضروری وکپسول اتش نشانی و حداقل چهار لیتر اب برای هر نفر در ظرف نشکن که هر دفعه از نظر تازگی وسلامت بررسی شود و برای سه روز غذای کنسروی وکمپوت . بیسکویت ابنبات در منزل داشته باشید امیدوارم که ایمنی را جدی بگیرید .
    ———————————————-
    پایگاه خبری چهاردانگه: با تشکر از آقای اتابک که نکات مهمی را برای پیشگیری در حوادث طبیعی یاد آوری نمودند.

  2. اتابک می گوید

    سپاس فراوان از چهاردانگه نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.