پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

شمار بستری‌شدگان کرونایی در مازندران به ۵۷۸ نفر رسید

هم اکنون ۴۱۹ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۹۲ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از فارس، روزهای کرونایی در استان مازندران با نگرانی و استرس سپری می‌شود و دردسرها کماکان تداوم دارد.

نگرانی‌های کرونایی باتوجه به در پیش بودن نوروز ادامه دارد و تایید خبر کرونای انگلیسی نیز بر نگرانی‌ها افزوده که لازم است بیشتر به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه شود.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد  ۶۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۴۱۹ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۹۲ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

این مسؤول مسافرت در تعطیلات نوروز را ریسک جانی اعلام کرد و از مردم خواست با مسافرت جان خود و خانواده خود را به خطر نیندازند.

موسوی با انتقاد از حضور مردم در مراکز خرید، افزود: عادی انگاری خطر کرونا در مراکز خرید موجب شیوه گسترده کرونا و ورود به پیک چهارم خواهد شد.

وی بیان کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز خرید رعایت نمی‌شود و مردم باید تلاش کنند برای ایمنی خود در فضای بسته قرار نگیرند و اگر قصد حضور در تجمع یا مکان‌های پرخطر دراند حتما از ماسک دولایه استفاده کنند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید بستری و دو بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

با بستری شدن تعداد ۷۹ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۵۷۸ نفر رسید.

/۸۶۰۳۴/ج

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.