کد خبر:130663
پ
۳۵۵۷۵۸۸.jpg

سیاست های اشتباه سبب مهاجرت از روستاها شد/ عدم دخالت در انتصاب ها

به گزارش خبرنگار مهر، منصورعلی زارعی صبح شنبه در نشست فصلی با خبرنگاران با بیان اینکه مجلس محل قانونگذاری است و مبنای تمامی فعالیت‌های ما قانون به شمار می‌رود، افزود: سعی کردم در کمیسیون اصل ۹۰ که یک کمیسیون نظارتی است، عضو شوم. وی با بیان اینکه فضای کسب و کار و اشتغال از جمله […]

به گزارش خبرنگار مهر، منصورعلی زارعی صبح شنبه در نشست فصلی با خبرنگاران با بیان اینکه مجلس محل قانونگذاری است و مبنای تمامی فعالیت‌های ما قانون به شمار می‌رود، افزود: سعی کردم در کمیسیون اصل ۹۰ که یک کمیسیون نظارتی است، عضو شوم.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار و اشتغال از جمله مشکلات مردم به شمار می‌رود، افزود: آن چیزی که مبنای کاری ما در استان مازندران محسوب می‌شود، رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم است.

زارعی پاسخگویی به مطالبات مردم را از مهمترین وظایف و دغدغه‌ها بیان کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های استان برای رفع موانع و رسیدن به توسعه و ایجاد فضای مناسب کسب و کار بهره گرفت.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس از تشکیل کارگروه مشاوره‌ای بخش کشاورزی در مرکز استان خبر داد و گفت: باید از ظرفیت‌های بخش‌های مختلف برای نیل به توسعه استفاده کرد.

وی نظارت همراه با شفافیت و ایجاد عدالت مناسب را از مهمترین شعارهای انتخاباتی یاد کرد و گفت: عدم نظارت‌ها سبب ایجاد شکاف‌های عمیق اجتماعی شده است و در سیاست‌های مجلس نیز نظارت به عنوان اولویت مهم محسوب می‌شود.

وی با اظهار اینکه نمایندگان مردم در مجلس و اصحاب رسانه به عنوان ناظر محسوب می‌شوند، خواستار شفافیت و نظارت برای اجرای امور شد.

اقتصاد اولویت اصلی مجلس است / ‏‬ تشکیل گروه ۱۱ نفره قیمت گذاری محصولات

زارعی رسیدگی به مشکلات اقتصادی را از جمله اولویت‌های مهم مجلس ذکر کرد و گفت: مجلس در حوزه بورس نیز دغدغه دارد و این نشان از توجه دولت در بخش اقتصادی است.

این نماینده مجلس به طرح دوفوریتی برای قیمت گذاری محصولات اساسی بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: یک گروه ۱۱ نفره باید در قیمت گذاری دخیل باشند که شش نفر از آن از کشاورزان هستند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس افزود: بالارفتن قیمت نهاده‌های تولید سبب دلسردی کشاورزان از جمله گندمکاران شده است و رسیدگی به اقتصاد اولویت اول مجلس محسوب می‌شود.

وی همچنین با اظهار اینکه بحث اجرا کار قوه مجریه به شمار می‌رود، گفت: در انتصاب مدیران دخالت نمی‌کنیم ولی ناظر بر عملکرد مدیران خواهیم بود و مجلس از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.

دخالت در عزل و نصب‌ها نمی‌کنم

منصورعلی زارعی یادآور شد: در انتصاب مدیران تصمیم گیرنده دولت خواهد بود اما نظارت آن برعهده مجلس است و اگر مدیری خوب کار نکند

وی با اظهار اینکه آنچه در حوزه کشاورزی بیش از ۴۰ درصد برنج کشور را تأمین می‌کنیم، ادامه داد: ظرفیت مازندران در حوزه کشاورزی بالاست و نتوانستیم پایه‌های مناسب را ایجاد کنیم.

زارعی زهکشی اراضی را از جمله مشکلات و موانع بیان کرد و گفت: در زهکشی اراضی، مکانیزاسیون، سامانه‌های نوین آبیاری ضعیف هستیم و در حوزه زهکشی اعتبارات ما نسبت به سایر استان‌ها پایین‌تر است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس یادآور شد: در بخش کشاورزی باید توسعه پایداری داشته باشیم و بسیاری از سیاست‌های اشتباه سبب مهاجرت از روستاها و رهاکردن مزارع شده است.

وی با عنوان اینکه نتوانستیم زندگی کشاورز را تأمین کنیم، افزود: اگر به کشاورز می‌گوئیم زمین خود را نفروش باید به گونه‌ای حمایت کنیم که مجبور به فروش زمین و دامداری نباشد.

کد خبر ۵۰۲۷۱۰۷

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید