پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

سفر « مادر محیط زیست » به مازندران هم تاثیری نداشت !

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر رئیس محیط زیست کشور به مازندران تاثیری در رفع مشکل زباله نداشت و هم اکنون شورا و شهرداری باید این مسئله را حل کنند

3

 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر رئیس محیط زیست کشور به مازندران تاثیری در رفع مشکل زباله نداشت و هم اکنون شورا و شهرداری باید این مسئله را حل کنند و هر کدام از نهادها، دیگری را مسئول رفع مشکل زباله می دانند، عنوان کرد: محیط زیست متولی نظارت بر وضعیت زباله در استان است و اعطای تسهیلات لازم بر عهده دولت است.

 

شجاعی اشاره کرد: لازم است تفکر کارشناسی از سوی سازمان محیط زیست به مسئولان شهری اعلام شود و آنها نیز اجرا کنند.

 

این نماینده مجلس نهم افزود: سازمان محیط زیست باید راهکار و فناوری نوین مانند فیلترهای مناسب کاهش آلودگی را به مسئولان شهری اعلام کند.

 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بسیاری از کشورها زباله را برای تولید برق استفاده و حتی از دیگران خریداری می کنند، ابراز داشت: حل مشکل زباله در استان، اهتمام جدی لازم دارد.

 

شجاعی بیان داشت: در استان مازندران به دلیل وسیع بودن سفره های زیرزمینی آب دریا، امکان حفر چاه وجود ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه در شهرهای حاشیه سواحل مازندران، مشکل زباله بیشتر به چشم می آید، خاطرنشان کرد: نیاز است، دولت راهکارهای مناسب به منظور حل مشکل زباله در این شهرها بیاندیشد.

 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در خصوص نارضایتی مردم منطقه شهرک صنعتی شماره یک ساری نسبت به احداث کارخانه زباله سوز، بیان کرد: نامه کتبی به خانم ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست ارائه دادیم و ایشان نیز گزارش کار از اداره کل محیط زیست مازندران خواستند.

 

گفتنی است چندی پیش دکتر معصومه ابتکار ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از مخیط زیست کشور به مازندران سفر داشت و از سوی ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران مفتخر به لقب « مادر محیط زیست ایران » شد اما با توجه به شواهد ، قرائن و مشروح سخنرانی ها و جلسات مشکلب حل نشد و اصلی ترین مشکل شهرهای مازندران در قالب زباله ها همچنان پابرجاست !

شمال نیوز

3 نظرات
 1. علی برزگر می گوید

  به نام خدا
  از متن و پیگیری های بعمل آمده توسط جناب آقای دکتر شجاعی در زمینه ارسال نامه به سرکار خانم ابتکار نشان از تلاش این نماینده محترم در زمینه احداث نشدن زباله سوز در شهرک صنعتی را دارد. شهرک صنعتی که براساس انتخای رییس سازمان حفاظت محیط زیست اقدام به طراحی ایجاد زباله سوز سده است. ایکاش چند برگی و چند نامه امضاء شده ای از منطقه چهاردانگه نیز برای سرکار خانم دکتر ابتکار می نوشتند. که زباله ها چرا باید از جلگه به کوه و سرچشمه رودها آورده شود؟.

 2. کاربر می گوید

  شما به وظایف خود و قولهایی که دادید عمل کنید به دیگران نگاه نکنید کیاسر و توابع ان را رها کردید به حال خود

 3. کاربر می گوید

  بعضی از مسئولان در آوردن زباله به این منطقه دخیل بوده اند و همین مردم زحمتکش کیاسر چندین بار نامه نگاری با آقای شجاعی کردند مبنی بر این اینکه جلوی اینکار گرفته شود، اما توجه نکردند. آیا برای یک نماینده جلوگیری کردن از اینکه دیگر زباله در این منطقه ریخته نشود کار سختی است؟ ایشان با اندک پیگیری و خیلی راحت میتوانند جلوی این کار را بگیرند اما به دلایل مختلف این کار را نمیکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.