پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ساری| جایگاه کودکی کودکان در مدارس تقویت می‌شود

0

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میاندورود، رضوان حکیم‌زاده امروز در جشنواره تجلیل از معلمان استان دراردوگاه شهدای دانش آموزی بادله اظهار داشت: مازندران دیار زنان و مردان بزرگ  دیار بزرگان فقه، سیاست و فرهیختگان فراوان بوده که باید قدردان همت بلند این بزرگان باشیم.

وی افزود: دغدغه آموزش و پرورش تعلیم نخبگان و تربیت آینده‌سازان و فرزندان این مرز و بوم است که بر اساس سند تحول بنیادین این مقولات را دنبال می‌کنیم.

حکیم‌زاده بیان کرد: امروز مسئله تربیت و تکریم گفتاری و رفتاری عدم دخالت در کار فرهنگیان است که همه دستگاه‌های اجرایی در کنار آموزش و پرورش باشند نه به جای آموزش و پرورش فعالیت کنند.

وی ادامه داد: مسئولان و دستگاه‌های اجرایی به تصمیمات آموزش و پرورش احترام بگذارند و حذف آزمون آسیب رسان پایه هفتم با تکیه برعلم و تربیت گرفته می‌شود متاسفانه افرادی که تجربه علم تربیت را نداشند آسیب فراوانی را  به دانش آموزان وارد کردند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت تصمیمات ستادی گفت: در جامعه‌ای که همه اهل علم و آموزش هستیم  باید جایگاه آموزش و پرورش ، آموزش عالی و  مدرسه  را حفظ کنیم و تفویض اختیار به مدارس در اولویت باشد و  بدانیم نقش مسئولین تنها تسهیل‌گری و هموارسازی است.

حکیم‌زاده گفت: چارچوب شرح وظایف معلمان طبق آیات قرآنی بر چهار نقش بشیر، شاهد، نذیر و هدایت‌گری  تاکید کرده که باید از جامعه طبقه‌بندی شده دانش آموزان جلوگیری کنیم و به دانش آموزان فرصت دهیم خود را نشان دهند استعدادهای آنان شکوفا شود.

وی بیان کرد:  آموزش و پرورش مازندران در زمینه جذب نوآموزان،کاهش نرخ پایه و میانگین مدرک تحصیلی معلمان رتبه نخست را در کشور دارد.

حکیم زاده تصریح کرد: تلاش داریم در وزارت آموزش و پرورش کودکی، کودکان را به رسمیت بشناسیم و از تجاوز به سرزمین آنان دست برداریم و آیینه آرزوی ما نشوند بلکه باید به نظرات آنان در زمینه آینده شغلی آنان احترام بگذاریم  که از معلمان انتظار داریم در آگاه‌سازی خانواده ها در کنار ما باشند.

در پایان پس از تجلیل از خانواده شهیدان بلباسی و مشتاقی از شهدای مدافع حرم مازندران از معلمان نمونه ملی، استانی و شهرستانی مازندران تجلیل شد و از معلمان  نمونه کشوری و استانی با اهدای جوایزی تجلیل شد.

 /ح

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.