پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

سارقان طلا فروشی در دام پلیس مازندران

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس مازندران، سردار “مرتضی میرزایی” با اعلام این خبر، گفت: در پی وقوع سرقت از یک واحد صنفی طلافروشی در شهر “پل سفید” شهرستان سوادکوه، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی پلیس و بررسی صحنه سرقت و انجام تحقیقات از مالباخته متصدی واحد صنفی مشخص شد، بیش از یک کیلو طلا که در گاو صندوق مغازه بوده، توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته است.

میرزایی اظهار کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با دریافت این اطلاعات و انجام یک سری اقدامات تخصصی و فنی، رد یک سارق اهل و ساکن یکی از استان‌های غربی کشور را که دارای چندین فقره سابقه کیفری است، شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران عنوان کرد: ماموران پلیس آگاهی استان با دریافت این اطلاعات و شناسایی مخفیگاه متهم با هماهنگی قضایی در عملیاتی ضربتی موفق شدند، متهم به سرقت را به همراه هم‌دستش دستگیر کنند.

وی اذعان داشت: متهمان در تحقیقات و بازجویی‌های اولیه پلیس ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شدند اما در ادامه با ارائه شواهد و قرائن موجود، لب به اعتراف گشوده و به سرقت اقرار کردند.

سردار میرزایی از کشف طلاهای سرقتی ودستگیری 4 مالخر در این خصوص خبر داد و افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شدند.

*دستگیری 2 سارق حرفه‌ای در تنکابن

محمد صادق شاه نظری فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از دستگیری 2 سارق اماکن خصوصی و اموال داخل خودرو با 12 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد و گفت: وقوع چندین فقره سرقت اماکن خصوصی و اموال داخلی خودروها در سطح شهرستان رامسر، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی‌های همه‌جانبه، ماموران کلانتری ۱۲ موفق به شناسایی ۲ سارق حرفه‌ای در این ارتباط شدند.

سرهنگ شاهنظری، تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضایی، متهمان در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و بازجویی‌های به عمل آمده به 12 فقره سرقت از اماکن خصوصی، منزل و اماکن خصوصی در این شهرستان اعتراف کردند.

شاه نظری با اشاره به این که رعایت مسائل امنیتی، هشدارهای انتظامی و استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب از مهمترین عوامل پیشگیری از سرقت به شمار می‌روند، از شهروندان خواست: درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع بدهید.

 /۸۶۰۴۸/ج


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.