پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ساختمان کاخ صفی آباد جداسازی می شود

0

سیف الله فرزانه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس تفاهم‌نامه و با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین وزیر اطلاعات، در بهمن ۹۸، بنای کاخ صفی آباد شهرستان بهشهر به شماره ثبت ۵۸ در راستای اجرای طرح‌های مرمت و بهره برداری موزه‌ای به وزارت میراث‌فرهنگی واگذار شد.

وی با اشاره به پیگیری‌های مستمر استاندار و حضور وزرای میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اقتصاد و امور دارایی و همچنین راه و شهرسازی در سفر دی ماه سال ۹۸ به مازندران گفت: پس از تأیید طرح، از سوی کارشناسان میراث فرهنگی، جداسازی محوطه کاخ صفی‌آباد با همت شهرداری بهشهر و با نظارت این اداره کل، آغاز خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی مازندران گفت: همچنین طرح مرمت این مجموعه، همزمان با جداسازی محوطه آماده خواهد شد. و پس از تأمین اعتبار لازم که مقدمات آن از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صورت پذیرفته، مرمت این مجموعه ارزشمند آغاز خواهد شد.

فرزانه با اشاره به وجود آثار تاریخی و پیش از تاریخ در شرق استان مازندران، گفت: امیدواریم با همت تمام دستگاه‌های متولی، رونق و جهش خوبی در حوزه گردشگری در این منطقه را شاهد باشیم.

کد خبر 4905550
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.