پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

زندگینامه و وصیت نامه شهید غلامرضا خرده مینا

2

 

زندگی نامه  شهید غلامرضا خرده مینا
شهید غلامرضا خرده مینا فرزند قربانعلی در سال ۱۳۴۶ در روستای اروست بخش چهاردانگه در خانواده مذهبی متولد شد. دوران کودکی همان روستا سپری کرد. دوران ابتدایی را در روستای اروست تحصیل نمود. به علت فقر و نبودن امکانات تحصیلی مجبور به ترک تحصیل شد و جهت کمک به خانواده مشغول کار کشاورزی و دام داری شد.

۲۵
شهید غلامرضا انس با قرآن و ذکر و دعا و نیایش علاقه وافر داشت به مراسمات اهل بیت بویژه عزاداری امام حسین علاقه ویژه داشت و در مسائل دینی پایبند بود و مقلد امام خمینی و خود را سرباز ولایت می دانست و روحانیت متعهد مورد احترام ایشان بود.

شهید از یک جهانبینی و معرفت الهی برخوردار بود که دنیا را محل زندگی و تن پروری نمی دانست بلکه دنیا محل کوشش و تلاش معرفت الهی می دانست که جمله زیبا شهید در وصیت نامه وی نشان از یک معرفت بلند و الهی است که فرمود ما به خودمان تعلق نداریم یعنی خلق نشدیم تا راحت طلب و یا در پی آسایش دنیوی باشیم و اساس این جهان محل آزمایش است زندگی جاوید سرای جهان آخرت است و باید مهیای سفر اخرت شد.

شهید بعد از ترک تحصیل دوره نوجوانی را درخدمت پدر و مادر بود دوره سربازی فرا رسید ایشان با تمام وجود آماده خدمت مقدس سربازی شد که می دانست که آرزوهای که داشته می تواند در این دوران مقدس سربازی عملی کند که سرانجام در۲۲ شهریور ۱۳۶۵ در فاو در اثر اصابت خمپاره بزم عیش عروسی بپا کرد و عشق با حسین و پاره شدن گلویش توسط ترکش خمپاره ثابت کرد و به خیل دوستان شهیدش به ملکوتی اعلاء پیوست.

 

وصیت نامه شهید غلامرضا خرده مینا
بسم الله الرحمن ارحیم
ولا تحسن الذین قتلو فی سبیل الله اموتا و بل احیاء عند ربهم یرزقون(آل عمران/۱۶۹)
((گمان مبرید آنهائی که در راه خدا کشته شدند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند)) با درود فراوان بر انبیاء و پیامبران از آدم تا خاتم (صلوات الله علیهم) سلام بر پیشگاه مقدس حضرت بقیه الله مهدی موعود(عج) سلام و درود به نائب بر حقش امام امت خمینی عزیز سلام بروان پاک طیبه شهدای اسلام سلام و درود به سنگر نشینان جبهه های حق علیه باطل.

چند کلمه ای که در این ورقه درج کردم بعنوان وصیت نامه به حضورتان عرضه میدارم.شکر خدایی را که قدری مهلتم داد تا اسلام واقعی را بشناسم تا در خاموشی جهل از دنیا نروم . آری ای مردم به میدانی قدم نهاده ام که نتیجه اش را از قبل گرفته ام و با ایمان کامل پیکار میکنم چون اگر در این میدان کشته شوم بمقام والای شهادت دست یافته ام و راه عشق را رفته ام و اگر زنده مانده ام شاهد پیروزی بزرگی که همان پیروزی مسلمین بر کفراست خواهم بود.

من با کمال میل به این جبهه مقدس که برای اسلام است میروم و چون ما به خودمان تعلق نداریم یعنی خلق نشده ایم تا راحت طلب باشیم و یا در پی آسایش دنیوی باشیم دنیا ارزش ندارد و ما خلق شده ایم تا آزمایش بشویم و اساس این جهان محل آزمایش بیش نیست زندگی جاوید درآن جهان است اما ای مردم مرگ را فراموش نکنید دنیا به آخر میرسد سعی کنید به دنیا دل نبندید و خود را مهیا سفر آخرت کنید . آری مردم امروز حسین زمان تنهاست امروز فرزند فاطمه (س) در برابر سپاهیان و کفر و ابر قدرتهایست بی یاور است امروز کربلای انقلابمان خون می خواهد و من میروم تا به یزیدیان زمان بفهمانم که شهادت بالاترین آرزوی ماست از شهادت مرا باکی نیست چون کشته شدن در راه خدا سعادتی بس بزرگ است.

 

و اما سخنی چند با پدر و مادر عزیزم:
پدر جان مرا حلال نمائید چون فرزند خوبی برایت نبودم و آنطور که حق فرزند نسبت به شما ادا نکردم. اما مادر جان از شما میخواهم زینب گونه زندگی کنید و برای من گریه نکنید برای علی اکبر حسین گریه کنید برای علی اصغر و قاسم گریه کنید مادر جان خوش حال باش زیرا در راه هدف مقدسی گام برداشته ام و جان باخته ام . و شما برادرانم برخیزید اسلحه بر زمین اقتاد مرا بگیرید و قلب دشمن را نشانه بگیرید و پیرو امام عزیز باشید و نگذارید در مجلس عزاداری من منافقی رخنه کند و بر علیه امام واسلام صحبت نمائید.خواهرانم باید با حجاب خود به دشمنان اسلام بفهمانید که خواهر واقعی شهید هستید و در حجاب خود کوشا باشید تا دیگران از شما پند بگیرد.

و اما سخنی چند با شما مردم حزب الله:
شما ای مردم پیرو رهبر عزیزمان خمینی بت شکن باشید چرا که تمام رسالت انبیا و اولیا را بر دوش دارد و زمینه انقلاب حضرت مهدی است و در جلسات مذهبی شرکت نمائید چرا که دشمنان اسلام از این وحدت شما میترسد و سعی کنید کسانیکه بر علیه انقلاب صحبت می کنند آنهارا راهنمایی نمائید سفارش می کنم مرا در روستایم اروست دفن نمائید دیگر عرضی ندارم جزء سلامتی امام عزیز خمینی بت شکن
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
غلامرضا خرده مینا

 

با تشکر از غلامرضا عالیشاه که این مطالب را در اختیار پایگاه خبری چهاردانگه قرار داد.

2 نظرات
  1. امیر کیاسری می گوید

    شادی روح شهدا صلوات

  2. حامد خليلي ازني می گوید

    درود خدا بر شما و روحتان شاد و قرین امام حسین(ع) در بهشت باد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.