پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

زندگینامه و وصیت نامه شهید عین الله عالیشاه

شهید عین الله عالیشاه در سال 1343 متولد و خرداد 1364 شهد شیرین شهادت را در بانه نوشید.

1

 

shahid eynallh alishزندگی نامه شهید عین الله عالیشاه

شهید عین الله عالیشاه در سال 1343 در روستای کلبستان نکا متولد شد. پدر بزرگوار شهید که در روستای اروست که زادگاه پدری اش محسوب می شد به خاطر فقر و مشقت زندگی به شهرستان نکا روستای کلبستان مهاجرت کرد و  شهید عزیز در همان روستا چشم به جهان گشود.  دوران کودکی سپری شد، آرام آرام درس و مدرسه آغاز شد. دوره ابتدائی را در همان روستا گذراند و پس از دوره راهنمایی بعلت مشکلات مالی ترک تحصیل کرد و بهترین دوران زندگی را به کار گری روزانه مشغول شد که شاید بتواند بار سنگین زندگی را از دوش خانواده بکاهد و کمک خانواده باشد.

 

شهید قبل از خدمت مقدس سربازی ازدواج کرد اما تقدیر بر آن شد راهی خدمت سربازی شود که در جبهه غرب کشور ماه عسل را سپری کرد و در 20 خرداد 1394 در درگیری با ضد انقلاب در بانه شهد شیرین شهادت را نوشید و در  میان فرشتگان آسمانی تا جشن مقام ملکوتش عند ربهم یرزقون را بنمایش بگذارد و جسم پاره پاره اش و حلقوم بریده اش به استقبال پدر مادر آمد و شادی پدر و مادرش را به غم تبدیل کرد.

 

  جسم پاکش در میان امت شهید پرور شهرستان نکا به گلزار شهدا رفت و به خیل دوستان شهیدش پیوست و طبق وصیت شهید که فرمود مرا در میان گلزار شهیدان قرار دهید در میان شهیدان آرام گرفت و به آرزوی خود رسید به وصال الهی جان گرفت و صداقت و خوش خلقی اش را به عرشیان هدیه کرد.

روحش شاد و راهش پر رهرو پاک                

 

وصیت نامه شهید عین الله عالیشاه

ولا تحسین الذین قتلو سبیل ا….امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون (آل عمران/169)

آنانکه در راه خدا کشته میشوند، مرده میپندارید بلکه آنها زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند.

 

سلام بر مهدی ((عج))سلام بر امام خمینی سلام بر شهیدان فداکار

ضمن سلام بر امام خمینی و  ملت شهید پرور اکنون که شب جمعه ،شب دعای کمیل و شب قدر می باشد، این وصیت نامه را می نگارم. این وصیتنامه را با قلب صاف و خندان نوشتم.

 

ابتدا چند خواسته از امت شهید پرور دارم که امیدوارم آنان را بکار ببندید. اول توصیه ام این است که شعائر اسلامی را به جا آورید و پشتیبان نهضت اسلامی ایران باشید. در خط امام و اسلام حرکت کنید، که در این صورت  صراط مستقیم را پیموده اید. در تربیت فرزندان و نوجوانان انقلابی همت بگمارید این نهضت را به چشم مادی نگاه نکنید با بعد معنوی و جهانی انقلاب بیندیشید به جبهه های جنگ کمک کنید. برای خدا کار کنید. و در همه حال هدفتان با خدا باشد. برای پیروزی رزمندگان اسلام چشم امید مستضعفان جهان امام خمینی شادی کنید. با نهاد های انقلابی همکاری کنید. در خاتمه از شما عاجزانه در خواست می کنم که به این سخنان عمل کنید.

 

سخنی دارم با پدر و مادر و همسرم و برادران و خواهران عزیزم اول در زندگیم برای شما هر زحمت و ناراحتی که ایجاد کردم شما به بزرگواری خودتان ببخشید . هر جفایی که از من دیده اید چشم پوشی کنید. مرا میان شهیدان خفته در خاک بسپارید. و ضمنا به یاد شهدای گلگون انقلاب اسلامی باشید.  بعد از شهادتم سیاه نپوشید. برای من گریه نکنید که اسلحه من به زمین بیفتد و نگذارید خون شهیدان بر زمین بماند.  والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

با تشکر از غلامرضا عالیشاه که مطالب را در اختیار پایگاه خبری چهاردانگه قرار داد.

1 نظر
  1. حامد خليلي ازني می گوید

    درود خدا بر شما و روحتان شاد و قرین امام حسین(ع) در بهشت باد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.