پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

روسها با ۱٫۲ میلیارد یوروسرمایه راه آهن شمال را برقی می کنند

مدیرکل راه آهن شمال گفت: طرح برقی کردن راه آهن شمال در قالب فایناس ۱٫۲ میلیارد یورویی روسیه اجرایی می شود.

0

 

پایگاه خبری چهاردانگه: یوسف گران پاشا روز شنبه همزمان با پنجمین روز از هفته دولت در نشست خبری افزود : تفاهمنامه اولیه برای اجرای این پروژه بزرگ با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران دردولت تدبیر وامید منعقد شد.

وی اضافه کرد : برای برقی کردن محور راه آهن شمال نیاز به نوسازی و بازسازی ریل، تونل و مقاوم سازی پل ورسک و برخی پل های ارتباطی دیگر ریلی داریم که پس از انجام مقدمات، روسها وارد کار می شوند.

مدیرکل راه آهن شمال اظهارکرد : در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برای عملیاتی شدن رهنمودهای رهبری مبنی بر بهره گیری از توانمندی داخلی ۷۰ تا ۸۰ درصد از اجرای طرح های زیرساختی برقی شدن راه آهن از توان داخلی استفاده می شود.

به گفته وی ساخت دیزل مورد نیاز این محور هم در داخل کشور ساخته می شود.

گران پاشا مدت زمان احتمالی اجرا و تکمیل این پروژه را سه سال اعلام کرد و پیش بینی کرد این پروژه حداکثر تا ۱۳۹۸ تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی مزیت های برقی کردن راه آهن شمال را سرعت در انتقال کالا و مسافر و کاهش هزینه اعلام کرد.

*** ۱۲ برابر شدن بودجه عمرانی راه آهن شمال در دولت یازدهم

مدیرکل راه آهن شمال گفت که اعتبار عمرانی این محور در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت گذشته ۱۲ برابر رشد کرد.

گران پاشا افزود : در دولت تدبیر و امید ۵۰۲ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های عمرانی محور راه آهن شمال و ایجاد زیرگذر اعتبار اختصاص یافت.

وی اضافه کرد : این در حالیست که در چهار ساله دولت دهم در مجموع ۴۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی در اختیار راه آهن شمال قرار داده شد.

به گفته وی اعتبار سرمایه ای راه آهن نیز در این مدت در مقایسه با دولت قبلی نیز افزون بر سه برابر رشد یافت به طوری که در دولت یازدهم در مجموع سه ساله ۶۳ میلیارد ریال اعتبار سرمایه ای اختصاص یافت که این اعتبار در دولت گذشته ۲۱ میلیارد ریال بود.

گران پاشا افزود : افزایش اعتبار عمرانی و سرمایه ای راه آهن شمال باعث رشد طرح های نوسازی و بهسازی در این محور شده است.

محور راه آهن شمال از گرمسار در استان سمنان شروع و تا گرگان در استان گلستان است که در مجموع حدود ۴۰۰ کیلومتر از این محور راه آهن سراسری در حوزه راه آهن شمال قرار دارد که تحت مدیریت مازندران و گلستان قرار دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.