کد خبر:97212
پ
راه-برون-رفت-از-مشکلات-فرهنگی،-انسجام-در-دستگاه‌های-فرهنگی.jpg

راه برون رفت از مشکلات فرهنگی، انسجام در دستگاه‌های فرهنگی است

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایرنا، علی اصغر کاراندیش روز یکشنبه در آئین معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ساری افزود: امروز در کشور ما با احتساب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۶ دستگاه و سازمان در حوزه فرهنگی نقش ایفا می‌کنند که ۸۵ درصد از اعتبار حوزه فرهنگی […]

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایرنا، علی اصغر کاراندیش روز یکشنبه در آئین معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ساری افزود: امروز در کشور ما با احتساب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۶ دستگاه و سازمان در حوزه فرهنگی نقش ایفا می‌کنند که ۸۵ درصد از اعتبار حوزه فرهنگی نیز در اختیار این سازمان و دستگاه هاست.

وی با اظهار اینکه بودجه اندک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخگوی انتظارات بالا از این وزارتخانه نیست، توضیح داد: بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ میزان بودجه فرهنگی کشور در سال جاری حدود ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کمتر شد.
کاراندیش با توجه به انتظارات موجود از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار خارج کردن این وزارتخانه از کارهای اجرایی شد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از کارکرد اجرایی خارج شود و رویکرد نظارتی و سیاستگذاری را مطابق وظیفه ذاتی خود در جامعه انجام دهد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین خواستار گفت و گوی دستگاههای فرهنگی با یکدیگر برای حل مشکلات فرهنگی شد و اظهار داشت: امروز تخریب، تهمت و افتراء در فضای مجازی جای گفت و گو بین افراد گرفته است و بخش زیادی از مشکلات فعلی جامعه در ارتباط با بد اخلاقی‌ها از جمله تهمت و تخریب ناشی از حذف گفت و گو است و اگر بتوانیم بستر لازم را برای گفت و گو در جامعه فراهم کنیم، قطعاً کمتر شاهد بد اخلاقی‌هایی چون تخریب و تهمت در جامعه خواهیم بود.
وی اضافه کرد: باید گفت و گو را در سطح جامعه از دستگاه‌های فرهنگی شروع کنیم و این روند در بین دستگاه‌های فرهنگی نیز به درستی شکل نگرفته است.
مشکل خانوادگی علت تودیع زودهنگام مدیرکل ارشاد مازندران
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در این آیین به ابهامات در باره تغییر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران پاسخ گفت و علت حداحافظی محمود شالویی پس از حدود یک سال از مازندران را مشکلات خانوادگی وی اعلام کرد.

کاراندیش گفت: با وجود حمایت استاندار مازندران از مدیرکلی آقای شالویی، ایشان به دلیل مشکل خانوادگی قادر به ادامه فعالیت در استان نبود.

وی با تمجید از سوابق کاری مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران که پیش از این سمت مدیرکلی هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رایزن فرهنگی ایران را در یکی از کشورهای اروپای شرقی بر عهده داشت، افزود: مدیرکل جدید ارشاد نیز از بین گزینه‌های بومی انتخاب شد که سابقه فعالیت در حوزه فرهنگی به خصوص فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران را دارد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهان همکاری بیشتر دستگاه‌های فرهنگی با عباس زارع مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران شد. زارع پیش از این معاون فرهنگی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در دولت یازدهم و دوازدهم بود.

عباس زارع سومین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم و دوازدهم محسوب می شود.

۶۹۸۲/‏۱۶۵۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید