پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

دکتر بابایی: نقض صریح قانون توسط دولت در حق کارگران دولتی

0

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت در مصوبه‌ای قانون بودجه ۱۴۰۱ در خصوص حقوق و دستمزد کارگران دولتی را نقض کرده است.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه به نقل از روابط عمومی دفتر دکتر علی بابایی کارنامی علی بابائی  نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در جلسه علنی سه شنبه، سوم خرداد قوه مقننه و  در تذکری به استناد بند (11) ماده (22) آیین‌نامه داخلی مجلس، گفت: دفاع از مصوبات مجلس از جمله وظایف هیئت رئیسه است، در بودجه امسال مصوب کردیم کارگران شاغل در دستگاه‌های دولتی بر مبنای مصوبه شورای عالی کار حقوق دریافت کنند.
وی ادامه داد: اما دولت اخیراً در مصوبه‌ای حقوق این قشر را برابر حقوق کارمندان دیده است که این نقض صریح قانون است، مجلس ناظر بر اجرای قانون است و باید با دقت نظر اقدام کنیم تا عملی شدن قانون بر مدار ماده (96) قانون تأمین اجتماعی انجام شود.

نماینده ساری در مجلس بیان کرد: 4 میلیون و 400 هزار خانواده بازنشستگان کارگران دو برج حقوق نگرفتند از این رو از رئیس مجلس و رئیس جمهور دو نیروی جهادی می‌خواهیم تا پیگیر اجرای قانون باشند، همچنین در جلسه ویژه سران قوا از حقانیت قشر ضعیف کارگران دفاع شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.