پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

دستگيري عامل کشتار هفت قرقاول و یک کل وحشی

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساری و میاندرود در این باره گفت: در جریان بازرسی از منزل متخلفین لاشه تازه شکار شده هفت عدد پرنده حمایت شده قرقاول به همراه تاکسیدرمی سر یک کل جوان حدودا ۴ ساله به همراه یک قبضه اسلحه شکاری دولول کشف و ضبط گردید.

2

 

به گزارش پايگاه خبري چهاردانگه نيوز، به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، به دنبال دریافت گزارش مبنی بر انجام شکار غیرمجاز در مناطق جنگلی شهرستان ساری در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۱ ، نیروهای یگان محیط زیست مستقر در محیطبانی هولار (کلیجانرستاق) پس از ردیابی و شناسایی مظنونین، طی هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی وارد منزل مربوطه شدند.

 

بهرام فغانی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساری و میاندرود در این باره گفت: در جریان بازرسی از منزل متخلفین لاشه تازه شکار شده هفت عدد پرنده حمایت شده قرقاول به همراه تاکسیدرمی سر یک کل جوان حدودا ۴ ساله به همراه یک قبضه اسلحه شکاری دولول کشف و ضبط گردید.

 

فغانی افزود: در این رابطه یک نفر متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید.

 

 

به گزارش دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، منطقه دودانگه و چهاردانگه ساری در استان مازندران از زیستگاه های مناسب قرقاول خزری به شمار می رود و تعداد قابل توجهی قرقاول در این منطقه زندگی می کنند.

 

متاسفانه طی سالیان اخیر قرقاول خزری به شدت در این منطقه مورد شکار قرار میگیرد و این مشکل طی سال های اخیر به خصوص پس از مجوزهای صادر شده برای سلاح های غیر مجاز شدت بیشتری گرفته است.

 

 

قرقاول از گونه های حمایت شده محسوب می شود و در حال حاضر جریمه قابل پرداخت بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از بابت شکار هر عدد قرقاول معادل ۴ میلیون ریال تعیین شده است.

 

2 نظرات
  1. حسن می گوید

    سلام اصلا ما به محیط زیست کار نداریم ما خودمان باید انسان و احساس مسوولیت داشته باشیم

  2. ساداتي تيله بني می گوید

    نعمت روي زمين بسيار است /خون دل ميخورد آنكس كه حيايي دارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.