پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

دستگاه قضا با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم رودخانه چالوس برخورد می‌کند

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به گزارشاتی مبنی بر ساخت‌وساز و خاکبرداری در بستر رودخانه زوات چالوس گفت: متولی این امر آب منطقه‌ای است و در صورت اغماض در این موضوع باید آب منطقه ای پاسخگو باشد و دادستان چالوس نیز دستورات لازم را صادر خواهد کرد.

عباس پوریانی در حاشیه سومین سفر استانی و ملاقات با مردم در دادگستری چالوس در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه اهم موضوعات مطرح شده توسط مراجعه‌کنندگان گلایه از تضییع حقشان بوده است، اظهار کرد: بیشتر مراجعه‌کنندگان از اطاله دادرسی و روند رسیدگی به پرونده‌ها گلایه‌مند بودند.

وی با بیان اینکه سعی و تلاش ما بر این است در کنار مردم باشیم و حرف های مردم را گوش دهیم،افزود: درب اتاق روسای دادگستری و دادستان‌های استان باید به روی مردم باز باشد و چنانچه اگر حرفی و انتقادی دارند، مسئولان انتقاد پذیر باشند.

وی به بازدید میدانی از نقاط مختلف چالوس با توجه به گزارشاتی که رسیده است اشاره کرد و گفت: بنا بر گزارشات رسیده یک سری افراد در بستر رودخانه زوات اقدام به تصرف،ساخت و ساز و خاکبرداری  کرده‌اند که بازدید از آن نقاط جزو برنامه است.

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: در صورتی که چنین اتفاقی افتاده باشد دادستان چالوس دستورات لازم را صادر خواهد کرد.

وی یادآور شد: از سوی دیگر متولی صیانت از رودخانه‌ها در بستر رودخانه برای جلوگیری از ساخت و ساز، آب منطقه‌ای استان است. اگر چنین ساخت‌وسازی در بستر و حریم رودخانه اتفاق افتاده باشد باید آب منطقه‌ای پاسخگو باشد که چرا در موضوع ساخت‌وسازها اغماض کرده است.

وی تصریح کرد: توجه به زیر گذر نواب به لحاظ حادثه‌خیز بودن از دیگر مطالبات مردم است که در این منطقه تصادف و فوت افراد زیادی  حادث شده است.لذا بازدید از این نقطه از دیگر برنامه‌ها است و بعد از بازدید دستورات لازم جهت پیگیری داده خواهد شد.

پوریانی گفت: امروز در ملاقات مردمی حدود ۱۰۰ نفر مراجعه کردند که دستورات لازم هم داده شد.

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.