کد خبر:127433
پ
۱۳۹۹۰۵۱۳۰۰۰۷۱۳_Test_PhotoN.jpg

خط قرمز کرونایی همچنان دور مازندران/ آمار بیمار بستری همچنان بالاست

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، این روزها خبرهای خوبی از شهرهای مازندران شنیده نمی‌شود، خبرهایی که از وضعیت ناگوار مبتلایان و تعداد بستری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان حکایت دارد. درست است برای دومین بار است آژیر قرمز کرونایی در استان مازندران به صدا درآمده ولی پیک دوم بیماری […]

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، این روزها خبرهای خوبی از شهرهای مازندران شنیده نمی‌شود، خبرهایی که از وضعیت ناگوار مبتلایان و تعداد بستری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان حکایت دارد.

درست است برای دومین بار است آژیر قرمز کرونایی در استان مازندران به صدا درآمده ولی پیک دوم بیماری هم با شرایط متفاوت مازندرانی‌ها را مواج کرده است به‌طوری‌که افزایش فوتی جوانان و هم ابتلای کودکان برخلاف پیک نخست نگرانی‌های بسیاری به دنبال داشت.

ویروس کرونا درحالی در استان مازندران می‌تازد که مازندران طی بیش از ۶ هفته گذشته حال و روز خوشی ندارد و همچنان آمارهای روزانه نیز نشان از افزایش هم تعداد ابتلا و هم تعداد بیماران بستری است که باتوجه به امکانات محدود درمانی شرایط نگران‌کننده را در این استان رقم زده است.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۳۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد۲۴۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون هزار و ۴۹۳ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و کاهش بیماری باید همه مردم ماسک بزنند و دستورالعمل‌های بهداشتی مانند شستن مکرر دست‌ها و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر ۳۴۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱ بیمارجدید بستری و ۲۶ بیمار هم ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در پایان گفت: ۵۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، براساس آخرین گزارش طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد موارد ابتلا در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۲۸۷ نفر و تعداد موارد بستری به یک‌هزار و ۸۳۹ نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/ع


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید