پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

خط انتقال گاز دامغان- کیاسر سال ۹۵ به بهره برداری می رسد

سرنوشت خط ۴۲ اینچ انتقال گاز دامغان – کیاسر سرانجام پس از هشت سال تاخیر در اجرا و سپری شدن عمر دو دولت نهم و دهم مشخص شد و مدیر عامل شرکت گاز مازندران اعلام کرد که این خط تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری می رسد.

2

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، این طرح گازی که اجرا و بهره برداری شش ماهه از آن به دنبال بروز مشکل کمبود شدید گاز در سال ۸۶ به مردم مازندران وعده داده شده بود ، هم اکنون در مراحل اولیه اجرایی قرار دارد.

 

مدیر عامل شرکت گاز مازندران در این باره گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم عملیات اجرایی این پروژه بزرگ گازی در مازندران در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون عملیات لوله گذاری در ۲۰ کیلومتر از این پروژه در دست اجراست.

 

محمد اسماعیل ابراهیم زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر آن ۹۰ کیلومتر از اراضی مسیر اجرای پروژه به تملک پیمانکار در آمد و در ۶۰کیلومتر اراضی ملکی از سوی مجری طرح حفاری برای قرارگیری لوله انجام شده است.

 

وی طول مسیر اجرای خط انتقال گاز دامغان- کیاسر را حدود ۱۷۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت : دولت تدبیر و امید برای تکمیل این پروژه به عنوان کمربند تقویت گاز در مازندران و با هدف جلوگیری از افت فشار و قطع احتمالی ناشی از افزایش مصرف ، حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی کرد.

 

 

 

ابراهیم زاده افزود : طرح مطالعاتی خط انتقال گاز دامغان- کیاسر که در سال ۸۶ برای رفع کمبود گاز مشترکان مازندران در دستور کار قرار گرفت و قرار بود در عرض شش ماه تحویل شود ، بدون انجام عملیات اجرایی خاص تا پایان کار دولت دهم رها شد.

 

وی ادامه داد : در دولت تدبیر و امید شرکت گاز مازندران با اتمام طرح مطالعاتی این پروژه، عملیات اجرایی آن را در دستور کار قرار داده است.

 

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت : با بهره برداری از خط انتقال گاز دامغان- کیاسر علاوه بر تامین گاز مشترکان فعلی، روستاهای حاشیه طرح نیز از نعمت گاز شهری برخوردار و بخشی از گاز مورد نیاز واحدهای صنعتی نیز تامین می شود.

 

استان مازندران ۲۲ شهرستان ، سه هزار روستا و سه میلیون و ۱۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 

طبق آمار ۹۹ درصد از شهرها و ۸۸ درصد از روستاهای این استان گاز دارند و تا پایان سال ۹۶ طبق برنامه مصوب سفر رئیس جمهوری به این استان تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار مازندران که ۸۰۰ روستا برآورد شده نیز گاز دار می شوند.

 

2 نظرات
  1. مصطفی می گوید

    شک نکینید چنین اتفاقی نخواهد افتاد و این ها شعاری بیش نیست !

  2. محمد می گوید

    سلام اگر صحت داشته باشد بسیار عالیست میشه گفت مسوولین مازندران افتخار کرد ما صبر می کنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.