پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

حاج قاسم، مالک اشترِ علیِ دوران است/گلایه برخی فرزندان شهدا از شایعات ناروا

من از همه می‌خواهم خدا را درنظر بگیرند و با برخی حرف‌ها دل خانواده‌های مدافع حرم را بدرد نیاورند تا خدای نکرده کدورتی پیش نیاید اگر چه آن‌ها به این حرف‌ها و شایعات توجهی نمی‌کنند ولی ما نیز لازم است احترام آن‌ها را نگه داریم و به خاطر آرامشی که داریم قدردان آ‌ن‌ها باشیم

2

 

پایگاه خبری چهاردانگه: حجت الاسلام محمد کاظمی کیاسری، مشاور فرماندهی امور سوریه، در حاشیه برگزاری مراسم گرامیداشت مدافعان حرم در ساری، در گفتگو با مازندمجلس، اظهار کرد: بعد از شهدا ما مسئول هستیم از خون و اهداف آن‌ها دفاع کنیم و برگزاری مراسم‌های گرامیداشت در این باره بسیار موثر است.

 

وی، افزود: در چنین جلساتی که در شهرهای مختلف می‌رفتیم و برای مردم صحبت می‌کردیم شاید برای سوال بود که ما برای چه اهدافی در آب و خاک سوریه به جنگ می‌رویم بنابراین وقتی صحبت می‌کردیم نگاه‌ها بسیار عوض می‌شد. مردم مصمم‌تر می‌شدند.

 

مشاور فرماندهی امور سوریه، تصریح کرد: چنین مراسم‌هایی بصیرت و بینش و سطح اعتقادات مردم را بالاتر می‌رود و به عینه می‌دیدیم بسیاری از جوانان داوطلب دفاع از حرم هستند.

 

وی، با بیان اینکه جنگ امروز بر سر مرز جغرافیایی نیست بلکه جنگ ما، مرز اعتقادی است، گفت: مرز اعتقادی هم زمان و مکان نمی‌شناسد ازهر کجای عالم بخواهند علیه ولایت و تشیع و اسلام اقدام کند، ما تا آخر ایستاده‌ایم.

 

کاظمی، ادامه داد: افراد مختلف با تیپ و لباس و سن مختلف نیز اعلام آمادگی برای جهاد و دفاع کردند و خانواده‌های شهدا به خود می‌بالند که در پیروی از ولایت و دفاع از حرم سهیم بوده‌اند.

 

مشاور فرماندهی امور سوریه، با اشاره به هجمه‌های اخیر علیه حاج قاسم سلیمانی، گفت: همیشه‌ی دوران، پشت سر مردان بزرگ هجمه بوده است و دشمن چنین کاری کرده است. البته برای اهداف خود باید چنین کاری بکند مهم این است عکس‌العمل ما چگونه است و چگونه از این سرمایه‌های اسلام و وطن حمایت و حفاظت می‌کنیم.

 

وی، با بیان اینکه حاج قاسم، مالک اشترِ علیِ دوران است، افزود: ما از همه مردم و رسانه‌های کشور می‌خواهیم شیعه و سنی در کنار هم از اینگونه افراد شجاع دفاع کنیم در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز از سجایای اخلاقی و عرفانی آن‌ها بگوییم و حمایت کنیم.

 

کاظمی کیاسری، تصریح کرد: جنگ امروز، جنگ روانی است دشمن با تمام قوا می‌خواهد افرادی چون حاج قاسم را که سرباز ولایتند و از مستضعفان چندین کشور بلکه جهان حمایت می‌کنند را تخریب کنند و از سر راه بردارند تا به اهداف خود برسند.

 

مشاور فرماندهی امور سوریه، با اظهار اینکه ما جنگ طلب نیستیم اما پای جهاد و دفاع بیاید کوتاهی نمی‌کنیم، گفت: نیاز است جوانان ما چند نکته را رعایت کنند نخست اینکه تقوای الهی پیشه کنند و این به معنای ترس از خدا نیست چون خداوند بخشاینده ترسناک نیست بلکه رحیم و رئوف و جمیل و … است بنابراین منظور این است که از رفتار خود در برابر خداوند عالم بترسند و حیا پیشه کنند.

 

وی، همچنین جهاد علمی، فاصله گرفتن از مدرک گرایی و تلاش در بحث اقتصاد مقاومتی را به جوانان توصیه کرد.

 

کاظمی، با اشاره به دیدار با خانواده‌های شهدا و گلایه برخی از فرزندان شهدا از ترویج برخی شایعات مبنی بر اینکه پدران آن‌ها بخاطر پول به سوریه رفتند، گفت: از کسانی که چنین مسائلی را مطرح می‌کنند می‌پرسم به چه قیمتی می شود فرزندان و عیال و خانمان را فروخت؟ در جبهه‌ها گاهی نبرد چهره به چهره و تن به تن هست بنده این را خان طومان به چشم دیدم در چنین شرایطی با چه مبلغی می‌توان جان خود را فروخت و خانواده و عزیزان خود را تنها گذاشت!

 

مشاور فرماندهی امور سوریه، در پایان، تاکید کرد: من از همه می‌خواهم خدا را درنظر بگیرند و با برخی حرف‌ها دل خانواده‌های مدافع حرم را بدرد نیاورند تا خدای نکرده کدورتی پیش نیاید اگر چه آن‌ها به این حرف‌ها و شایعات توجهی نمی‌کنند ولی ما نیز لازم است احترام آن‌ها را نگه داریم و به خاطر آرامشی که داریم قدردان آ‌ن‌ها باشیم. مدافعان حرم، مثل ائمه ما مظلومند./مازند مجلس

 

۴۵۸۰۸۸۶۰۹۲۵۷۶۵

2 نظرات
 1. برادر می گوید

  ایشون مشاور کدوم فرمانده هستند؟
  ———————-
  سردار سلیمانی

 2. سید می گوید

  با سلام و احترام و تشکر از اخبار و اطلاعیه های همکاران محترم رسانه
  لطفا اگر عکسی از مراسم حضور استاد محمد کاظمی کیاسری در گرامیداشت شهدای مدافع حرم دارید و مخصوصا فایل صوتی ، راهنمایی بفرمایید چطور دریافت کنم یا به ایمیل بنده بفرستید.از زحمات شما بزرگواران بسیار متشکرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.