پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

جدیدترین آمار کرونا در مازندران قرمز/ موارد ابتلا باز هم 3رقمی شد

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، هفتمین ماه از شیوع کرونا با نگرانی‌های مازندرانی‌ها همراه بود؛ چراکه مازندران از نیمه دوم تیر ماه امسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت و طی این مدت همچنان در این شرایط قرار دارد.

درست است آمار موارد ابتلا و بستری باتوجه به رعایت مسائل بهداشتی در سراشیبی قرار گرفت ولی نباید فراموش کنیم فصل پاییز را پیش رو داریم و ازطرفی دانش‌آموزان سال تحصیلی را آغاز کردند.

باتوجه به حضور مسافران که طی هفته‌های گذشته در مازندران پررنگ‌تر شده موضوع نگران‌کننده آغاز موج سوم کرونا در این استان است که نگرانی‌های بسیاری به همراه داشته است.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد ۱۰۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۵۰۶ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری بوده که از این تعداد ۱۴۸ نفر در در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۱۶۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید بستری و ۱۹ بیمار هم ترخیص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ۴۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۱۰۵ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۶۶۶ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

 /۸۶۰۳۴/ج


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.