کد خبر:103925
پ
ثبت-نام-80-هزار-زائر-اربعین-در-مازندران.jpg

ثبت نام 80 هزار زائر اربعین در مازندران

مدیر کل سازمان حج و زیارت مازندران از ثبت نام 80 هزار زائر اربعین، تاکنون در این استان خبر داد. سید حبیب الله ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگارایسنا، با بیان اینکه 80 هزار از زائرین اربعین امسال در مازندران ثبت نام کردند، اظهار کرد: حرکت زائرین از دهم محرم آغاز شده است و با توجه […]

مدیر کل سازمان حج و زیارت مازندران از ثبت نام 80 هزار زائر اربعین، تاکنون در این استان خبر داد.

سید حبیب الله ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگارایسنا، با بیان اینکه 80 هزار از زائرین اربعین امسال در مازندران ثبت نام کردند، اظهار کرد: حرکت زائرین از دهم محرم آغاز شده است و با توجه به اینکه امسال صدور ویزا لغو شده افرادی که گذرنامه ندارند برای دریافت گذرنامه با به همراه داشتن اسناد و مدارک شناسایی مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به تظاهرات و اتفاقاتی که در برخی از شهرهای عراق رخ داده است، تاکید می‌شود که زائران پس از انجام اعمال زیارت و اربعین حسینی وارد ایران شوند.

مدیر کل سازمان حج و زیارت مازندران با اشاره به اینکه ماندن در کربلا بحث بهداشت را حائز اهمیت می‌کند، گفت: اقدام به برگشت زائرین در بازه زمانی کمتر مورد تاکید است.

ساداتی به ضرورت تزریق واکسن مننژیت اشاره کرد و افزود: زائرین برای انجام واکسن به مراکز هلال احمر مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: 15 موکب اصلی و پنج موکب فرعی از سیزدهم مهرماه در مسیر مستقر می‌شوند و بهتر است زائرین اربعین عجله نکرده تا موکب‌ها در مسیر مستقر شده و خدمات بهداشتی، خوراک و خواب افراد را تحت پوشش قرار دهند.

مدیر کل سازمان حج و زیارت مازندران با بیان اینکه نکات ضروری در سامانه “سماح” برای اطلاعات بیشتر زائرین نوشته شده است، یادآور شد: در حال حاضر مرزهای ورود به کربلا از جمله مهران و چذابه باز است و مازندرانی‌ها عموماً از مرز مهران تردد می‌کنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194