پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تمام مصوبات سفر روحانی به مازندران/ جای خالی صنعت گردشگری و برخی شهرستانها

مصوبات سفر روحانی به مازندران جای خالی طرح های گردشگری به چشم می‎خورد و رقم نازل ارزش این مصوبات جای تعجب دارد.

2

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه به نقل از تابناک مازندران، در سفر رئیس جمهور به مازندران ۴۵ طرح با اعتباری بالغ بر ۹۹۰ میلیارد تومان مصوب شد که ۶ طرح در حوزه عمران شهری، ۶ طرح در حوزه کشاورزی، هشت طرح در حوزه بهداشت و درمان، هشت طرح در حوره منابع آب، سه طرح علمی و فرهنگی، ۱۰ طرح در زمینه حمل و نقل و چهار طرح در حوزه ورزش است نظر دولت را به خود جلب کرد.

 

در حوزه شهری
از این تعداد طرح ۶ پروژه در حوزه عمران شهری است که شامل تکمیل نیروگاههای زباله سوز نوشهر و ساری، فاضلاب شهرهای بابل و بابلسر، نوشهر و چالوس است.

 

در حوزه کشاورزی
۶ طرح مصوب مربوط به حوزه کشاورزی است که مطالعه و احیای ۷۰۰ مورد آب بند در سطح استان، ایجاد تاسیسات پشتیبانی پرورش ماهی در قفس و توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار استان، تکمیل ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی فرعی البرز، تجهیز و نوسازی اراضی زیر سدهای مخزنی و بندهای انحرافی مستقل و شالیزاری همچنین طرح احیا و توسعه جنگل های مخروبه استان را شامل می شود.

 

در حوزه بهداشت و درمان
هشت طرح نیز در حوزه بهداشت و درمان مصوب شده است که احداث بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی بهشهر، بیمارستان ۲۷۳ تخته رازی قائمشهر، احداث و تجهیز ساختمان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ساری و احداث و تجهیز ساختمان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل، خرید مرکز آموزشی بوعلی سینا، تکمیل مرکز جامع سرطان ساری، بیمارستان جایگزین شهرستان نور و تکمیل بیمارستان ۲۲۲ تخته امام خمینی تنکابن از جمله این طرحها است.

 

در حوزه آب
در حوزه منابع آب نیز هشت طرح در نظر گرفته شده است که آبرسانی به شهرهای رامسر، کتالم، و سادات محله، تکمیل ساختمان سد البرز، آبرسانی به ساری از منابع آب سطحی، فاز دوم آبرسانی به شهرهای گروه الف، تکمیل ساختمان سد گلورد، تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی سد گلورد و البرز، آبرسانی به تنکابن و خرم آباد از جمله این طرحها است.
سه طرح فرهنگی و آموزشی نیز در این سفر مصوب شده که تکمیل تالار مرکزی شهرستان ساری، تکمیل دانشکده علوم زراعی و فاز دوم علوم پایه دانشگاه علوم کشاورزی ساری و توسعه خوابگاه دختران دانشگاه مازندران از جمله طرح های این سفر است.

 

در حوزه حمل و نقل
بخش اعظمی از اعتبارات سفر کاروان تدبیر و امید به حوزه راهها و حمل و نقل اختصاص یافته که در این بخش ۱۰ طرح تصویب شده است احداث باند دوم جاده نکا به نیروگاه و بهشهر به امیرآباد، کنارگذرهای ساری ، بابل، چالوس و نوشهر، کنارگذرهای هچیرود، نشتارود، سلمانشهر، کلارآباد، عباس آباد و شیرود، باند دوم قائمشهر کیاکلا و بهمنیر، بهسازی جاده قدیم آمل بابل به طول ۱۰ کیلومتر، فاز اول محور ساری تاکام، احداث بزرگراه ساری خزرآباد و آمل و فریدونکنار، احداث و بهسازی ایستگاه های راه آهن ساری و قائمشهر، احداث ۱۰ گذرگاه غیرهمسطح و نوسازی خطوط، بهسازی محور شیرگاه به بابل به طول ۳۰ کیلومتر، از جمله این طرحها است.

 

در حوزه ورزش
آخرین بخش که به آن توجه شده حوزه ورزش است که چهار طرح ورزشی مصوب شده است سالن ورزشی ۶ هزار نفری ساری، استادیوم ۳ هزار نفری قائمشهر، سالن کشتی جویبار و سالن ورزشی بانوان بهمنیر بابلسر از طرح های مصوب سفر است.

در حالی که برخی ارزش ریالی مصوبات سفر روحانی را با اعتبارات شهرداری ساری مقایسه میکنند، در مصوبات سفر دولت به مازندران جای خالی طرح های گردشگری به چشم می‎خورد و رقم نازل ارزش این مصوبات همچنین لحاظ نشدن مصوبه و پروژه برای برخی شهرستانها جای تعجب دارد.

2 نظرات
  1. طرفدار دکتر روحانی می گوید

    دکتر روحانی فوق العاده هستند دولت تدبیر و امید بیشترین هم و غمشان در حوزه سلامت مردم شریف ایران است

  2. اتابک می گوید

    بادرود . درهیچ یک ازحوزها هیچ اسمی از چهاردانگه برده نشده . مثلا جاده مرگ ساری به کیاسر . خط لوله گاز . اشتغال جوانان منطقه . مشکلات شرکت سیمان کیاسر . حوزه بهداشت ودرمان . نداشتن اب اشامیدنی در روستاها . هرچی طرح واعتباربوده رفته برای غرب شرق مازندران . چقدرما محرومیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.