پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تمام فعالیت‌های بخش چهاردانگه باید پیوست عمرانی شود

4

 

اختصاصی چهاردانگه نیوز، در سلسله گفتگوهای اصحاب رسانه چهاردانگه با مدیران و مسئولان چهاردانگه‌ای استان مازندران، این بار به سراغ کوروش یوسفی ساداتی عضو سابق شورای اسلامی شهر ساری رفتیم تا از اهداف و برنامه‌هایش برای توسعه بخش چهاردانگه مطلع شویم. یوسفی که سابقه ریاست آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه را در کارنامه دارد، با حمایت فرهنگیان شهرستان ساری و حمایت مردم چهاردانگه وارد شورای ساری شد و پس از 2 سال حضور در شورا در روزهای آخر، جهت حضور در عرصه انتخابات مجلس ، استعفا داد و اکنون مثل دیگر رقیبانش منتظر هفتم اسفند و نتایج انتخابات آن روز است تا آرای مردم، چه سرنوشتی را برای آینده خدمت وی رقم خواهد زد.

 

IMG_1808

 

در چهاردانگه زیرساخت توسعه پایدار وجود ندارد

 

کوروش یوسفی ساداتی، در جمع اهالی رسانه چهاردانگه با اشاره به سرمایه بزرگ نیروی انسانی این بخش، بیان کرد: منطقه چهاردانگه ساری به مانند خانواده پرجمعیتی مانند است که همه فرزندانش باهوش و مستعدند اما پدر خانواده بی‌بضاعت است و نمی‌تواند در رشد فرزندانش یاری‌رسان باشد.

 

وی با بیان اینکه در چهاردانگه زیرساخت توسعه پایدار وجود ندارد، افزود: عامل پیشرفت هر منطقه‌ای راه مناسب، بیمارستان، راه‌آهن، شرکت‌ها و…. است که هیچ‌یک در این بخش وجود ندارند!

 

عضو سابق شورای اسلامی ساری، با اظهار اینکه نبود امکانات لازم، ناامنی ایجاد می‌کند، گفت: برای توسعه چهاردانگه باید به فکر زیرساخت‌های توسعه در این منطقه باشیم.

 

ورود به بحث زباله و اعتراض به آن موجب اخلال در روند دستگاه زباله سوز می‌شد

 

یوسفی با اعلام اینکه روزانه 250 تن زباله روزانه در ساری تولید می‌شود، تصریح کرد: در مدت حضور 2 ساله‌ام در شورا عمده‌ترین فعالیت ما، سرعت‌بخشی در بحث دستگاه زباله‌سوز بوده است.

 

وی با بیان اینکه ورود بیش از حد به بحث زباله و اعتراض به حمل آن به چهاردانگه موجب اخلال در روند دستگاه زباله سوز می‌شد، اظهار کرد: در مرحله‌ای بودیم که نباید حرف می‌زدیم و اعتراض می‌کردیم تا از سرعت کار زباله‌سوز کاسته نشود.

 

IMG_1805

تمام فعالیت‌های بخش چهاردانگه باید پیوست عمرانی شود

 

عضو سابق شورای اسلامی ساری، درباره مشکلات کشاورزی بخش چهاردانگه بیان کرد: نیاز است حوزه کشاورزی این بخش زیرنطر جهادکشاورزی بومی‌سازی شود و اینکه اهالی این منطقه بدون مشورت جهادکشاورزی، اقدام به تغییرکاربری می‌کنند به سود منطقه نیست.

 

یوسفی ساداتی با بیان اینکه زمینه تمام فعالیت‌های بخش چهاردانگه باید پیوست عمرانی شود، گفت: حتی در طراحی پارک‌ها و مسائل ریزتر نیز نیاز است پیوست عمرانی و اشتغال شود تا این منطقه در مسیر رشد قرار گیرد.

 

با گفتمان راستی و صداقت با مردم، وارد عرصه انتخابات شدم

 

وی هدف از نامزدی در انتخابات مجلس را به اشتراک گذاشتن تجربیات کسب‌شده و کاهش مشکلات مردم با گفتمان راستی و صداقت با مردم عنوان کرد و افزود: احساس کردم در طول چندسال خدمتم و حضور در شورا، تجاربی در حوزه اجرایی و قانونگذاری به دست آوردم که می‌توانم بیشتر به مردم خدمت کنم.

 

عضو سابق شورای اسلامی ساری، با بیان اینکه دروغ و وعده و وعیدهای پوشالی، جفا و ستم به مردم است، یادآور شد: با توجه به عدم تحقق6 ماه نقدینگی در کشور، شعارها و وعده‌های آن‌چنانی برای عمران و آبادانی سزاوار نیست.

 

 یوسفی، با اظهار اینکه تا 13 ماه قبل از انتخابات شورا فکر نمی‌کردم نامزد انتخابات شورای ساری شوم، ادامه داد: به درخواست فرهنگیان شهرستان، آن‌هم پس از 2 ماه بررسی، آمادگی خود را برای نامزدی اعلام کردم.

 

استمرار خدمت در شورا، خدمت در مجلس با زمینه‌ای وسیع‌تر است

 

وی با اشاره به انرژی فراوانش برای خدمت به مردم، اظهار کرد: وقتی گرهی از مشکلات مردم باز می‌کنم، انگار تمام شهر را به من بخشیده‌اند.

 

عضو سابق شورای اسلامی ساری، با بیان اینکه با مدیریت شهری خود را ارضا می‌کنم! گفت: استمرار خدمت در شورا، خدمت در مجلس با زمینه‌ای وسیع‌تر است.

 

تعدد نامزدهای چهاردانگه‌ای در انتخابات مجلس، نشانه‌ وجود دموکراسی است

 

یوسفی، تعدد نامزدهای چهاردانگه‌ای در انتخابات مجلس را از نشانه‌های وجود دموکراسی خواند و گفت: انسان با توجه به ظرفیت‌های خود و نیازهای جامعه، مسیری را برای خدمت انتخاب می‌کند و در بحث انتخابات، در نهایت این مردم هستند که تشخیص می‌دهند کدام گفتمان را انتخاب کنند.  

 

وی با اشاره به گفتمان اعتدالی دولت، تاکید کرد: نیاز فعلی کشور این است که گفتمانی همسو با دولت در مجلس حضور یابند.

 

اختلافات موجود در چهاردانگه از مهم‌ترین عامل عقب‌ماندگی این بخش است

 

عضو سابق شورای اسلامی ساری، اختلافات موجود در چهاردانگه را به عنوان یکی ازمهم‌ترین عوامل عقب‌ماندگی این بخش یاد کرد و افزود: خود در مدت خدمت در چهاردانگه تجربه تلخی از سایه اختلافات حاکم بر منطقه دارم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بقا و ماندگاری چند نماینده را واکاوی کردم و دیدم آنهایی که مردم را دیدند و خالصانه خدمت کردند، هموراه مورد احترام و ماندگار بودند.

 

گزارش: مجید ساجدی فر

 

4 نظرات
 1. منطق می گوید

  با سلام
  آقای یوسفی شما با دو سال عضویت در شورا خودتون را داری تجربه میدونید تا حدی که بخواهید پا به مجلس و قانونگذاری بگذارید.؟مثل اینه که یک دانش اموز تا اول دبیرستان درس بخونه بگه سه سال دیگه رو خودم بلدم دانشم کافیه حالا میخوام برم دانشگاه.اگه اینطوره هر 13 عضو شورا باید بیان مجلس.اونها هم مثل شما دو سال تجربه دارند البته بجز مهندس نقیبی و دکتر باقری و … پس این بزرگواران با بیش از 8 سال تجربه کجا برن؟ابتدا یکم از عملکردتون در شورا بگید که چه کردید مجلس هم میرید وقت زیاد….

  1. بچه محل می گوید

   موافقم.دمت گرم.

 2. علی‌سلیمانی‌کیاسری می گوید

  بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
  ممنون از برادر یوسفی عزیز…

 3. کاربر می گوید

  انچه که مسلم است در بحث اسیب شناسی همه مطلع و واقف هستن و در بخش توسعه روستایی نظرهای جامع و کافی وجود دارد که از دید کارشناسان و امور فن پنهان نیست اما مشکل اصلی قبول نظریه و پیاده کردن ان میباشد ب عنوان مثال در بحث تونل دریایی در دریای خزر و گذاشتن یک رستوران زیر دریایی شیک و قشنگ وشهربازی در اعماق اب کلی اشتغال به بار میاورد حداقل درساری و روستاهای نزدیک بیکار نخواهیم داشت اما پذیرفتن ان از سوی مسئولین و اعمال ان مشکل داریم فضا و امکانات داریم اما به دلایلی این طرحها پیاده نمیشود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.