پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تمامی مجوز فرمانداری‌ها برای تردد بین استانی باطل شد

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نصرالله بیگلری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار دارند، بر اساس مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد از ساعت ۱۲ ظهر ۲۴ مرداد ماه تا پنجم شهریور منع تردد بین استانی اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه مذکور، خروج پلاک‌های بومی و ورود پلاک‌های غیربومی به تمام شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است.

رئیس پلیس راهور مازندران افزود: همچنین منع تردد شبانه در تمام شهرهای استان اعم از نارنجی و زرد از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد کماکان ادامه دارد.

بیگلری درباره مجوزهای صادر شده توسط فرمانداری‌ها برای تردد به شهرهای قرمز و نارنجی، عنوان کرد: فرمانداری‌ها در چند ماه اخیر، مجوزهایی برای تردد، بدون تاریخ و به صورت نامحدود صادر کرده‌اند که بر اساس ابلاغیه روز گذشته وزارت کشور به پلیس راهور، تمام مجوزها تا قبل از ۲۴ مرداد ماه باطل است.

وی یادآور شد: تمام مجوزهای صادره توسط فرمانداری‌ها مبنی بر تردد بین استانی نیز از درجه اعتبار ساقط می‌شود و هموطنان به امید مجوزهای صادر شده تا ۲۴ مردادماه، راهی سفر نشوند زیرا از ادامه سفر آنها جلوگیری خواهد شد.

رئیس پلیس راهور مازندران عنوان کرد: مطابق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، استثنائاً افرادی که کار ضروری دارند و این کارها جزو مواردی است که توسط وزارت کشور به فرمانداری‌ها ابلاغ شده، می‌توانند از تاریخ ۲۴ مرداد ماه به بعد از فرمانداری به صورت محدود و روزشمار مجوز تردد بگیرند.

بیگلری تصریح کرد: در محدودیت‌‌های پیش ‌رو، علاوه بر تشدید طرح‌های قبلی، انسداد فیزیکی نیز در نقاط معین با همکاری اداره راه و شهرسازی، شهرداری و عوامل انتظامی صورت می‌گیرد، بنابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، در مرز خروجی‌های استان‌ها ممنوعیت تردد وجود دارد.

رئیس پلیس راهور مازندران در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که اصرار به سفر دارند، در قبال پرداخت جرایم ۵۰۰ هزار و یک میلیون تومانی، قادر به ادامه مسیر خواهند بود، گفت: اینگونه نیست، جاده‌‌ها به صورت فیزیکی بسته است و شاهد ممنوعیت تردد خواهیم بود.

وی بیان کرد: به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری، مردم مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را جدی بگیرند و با فرزندان خود در نیروی انتظامی همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

رئیس پلیس راهور مازندران یادآور شد: تردد برای ناوگان بار و مسافر منعی ندارد و بناست مطابق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ظرفیت جابه‌جایی مسافر توسط ناوگان عمومی مسافر به یک سوم کاهش پیدا کند.

 /۸۶۰۳۱/غ


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.