کد خبر:137784
پ
تلف شدن ۱۴ هزار پرنده در میانکاله طی ۲۵ روز

تلف شدن ۱۴ هزار پرنده در میانکاله طی ۲۵ روز

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، بهمن ماه امسال تراژدی تلخ مرگ پرندگان تکرار شد و براساس آزمایش‌های انجام شده دلیل تلفات همانند سال گذشته بوتولیسم اعلام شد که ماموران محیط‌زیست برای جلوگیری از تلفات بیشتر باید نسبت به جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه‌ها اقدام کنند. براساس اطلاعیه شماره ۲۳ درخصوص تلف شدن غیرعادی پرندگان […]

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، بهمن ماه امسال تراژدی تلخ مرگ پرندگان تکرار شد و براساس آزمایش‌های انجام شده دلیل تلفات همانند سال گذشته بوتولیسم اعلام شد که ماموران محیط‌زیست برای جلوگیری از تلفات بیشتر باید نسبت به جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه‌ها اقدام کنند.

براساس اطلاعیه شماره ۲۳ درخصوص تلف شدن غیرعادی پرندگان مهاجر در میانکاله، با توجه به وقوع تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین‌المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه پرندگان مهاجر آبزی در روز دوشنبه چهارم اسفند ماه ۹۹  نیز با اعزام اکیپ.های از محیط بانان و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بهشهر، گلوگاه و اداره کل انجام که ۸۶۴ قطعه پرنده مهاجر آبزی از گونه‌های چنگر معمولی، فلامینگو و مرغابی تلف و از سطح خلیج و ساحل جمع آوری و دفن بهداشتی شدند.

گفتنی است طی ۲۵ روز گذشته، مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع‌آوری شده، به عدد ۱۳ هزار و ۶۹۹ قطعه رسیده است.

قابل ذکر است، عملیات پایش و جمع آوری لاشه‌ها توسط چندین گروه توسط قایق، تراکتور و  بصورت پیاده در ضلع جنوبی و داخل تالاب انجام شد.

همچنین در عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه پرندگان تلف شده امروز، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بندرگز نیز حضور داشتند.

 /۸۶۰۳۴/ج/یلینک منبع اصلی مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194