پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تعداد مبتلایان کرونا در مازندران ۲ رقمی شد

0

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، این روزها در مازندران بعد از گذشت روزهای پرتب و تاب و روند افزایشی بیماری شاهد روند کاهشی ویروس کرونا هستیم.

در حالی روند کاهشی بیماری را در استان مازندران شاهد هستیم اما موضوع مهم در پیش بودن نوروز و برپایی دورهمی‌ها عامل اصلی که موجب شده سه موج بیماری را در مازندران شاهد باشیم و باتوجه به خستگی کادر درمان و همچنین امکانات درمانی این وضعیت نگران‌کننده خواهد بود.

 دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۵  بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد  ۶۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۵۴۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۳۷ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ بیمار جدید بستری و سه بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۹۶ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۷۰۶ نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/ج

 لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.