پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تصویر یک قلاده پلنگ در توران شاهرود به قاب دوربین نشست

0

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از مهر، احمد رادمان درباره نحوه و چگونگی روئیت پلنگ در منطقه دلبر بیارجمند، ابراز داشت: روز ۲۱ تیرماه در دامنه شرقی کوه قلعه بالا محیط‌بان‌های منطقه دلبر به همراه سه نفر میهمان طبیعت دوست از مشهد مقدس ضمن گشت و پایش منطقه متوجه حضور یک قلاده پلنگ شدند.

وی افزود: پلنگ در حال خوردن قوچ شکار شده خود بود که با مشاهده محیط‌بان‌ها از محل دور و پس از چند دقیقه در ارتفاعات صخره‌ای همان محل مجدد روئیت شد که این تصویر زیبا توسط لنز دوربین آقای جاهد مؤمن ثبت و ضبط شد.

سرپرست پارک ملی توران شاهرود تأکید کرد: از همه طبیعت دوستان تقاضا داریم که با مشاهده ردپا و یا هرگونه نشانی از حیوانات گوشت‌خوار بلافاصله مراتب را به یگان حفاظت محیط‌زیست اطلاع دهند تا نسبت به پایش آن در اسرع وقت رسیدگی شود.

رادمان افزود: با توجه به اینکه جاده ترانزیت از قلب پارک ملی توران عبور می‌کند لذا از رانندگان تقاضا داریم شرط میزبانی را در طبیعت رعایت و با سرعت مطمئن رانندگی کنند چون حفظ گونه‌های کمیاب و ارزشمند وظیفه هر ایرانی است.

با توجه به اینکه پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه و پارک ملی کیاسر ( شاهدژ ) یکی از زیستگاهه های اصلی پلنگ در کشور است توصیه می شود که نهایت مراقبت و مواظبت را برای حفظ این گونه ی کمیاب پستانداران بزرگ ایران انجام گیرد تا خدای نکرده اتفاقی که برای ببر مازندران ، عموزاده ی پلنگ! افتاد برای پلنگ تکرار نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.