پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تصویب طرح خط لوله انتقال گاز دامغان،کیاسر،نکا در شورای اقتصاد

از جمله مصوبات در جلسه ی امروز شورای اقتصاد، طرح خط انتقال گاز دامغان، کیاسر، ساری و نکا بود که از سوی وزیر نفت مطرح شده بود.

2

 

به گزارش ایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از مهر، در جلسه عصر امروز دوشنبه شورای اقتصاد که به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، احداث نیروگاه سیکل ترکیبی با سرمایه گذاری مستقیم خارجی به تصویب رسید.

 

در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و معاون رئیس جمهور در امور اجرایی نیز حضور داشتند، درخواست برخی از دستگاه های اجرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب رسید.

 

shora-eghtesad

 

از جمله مصوبات در جلسه ی امروز شورای اقتصاد، تصویب طرح خط انتقال گاز دامغان، کیاسر، ساری و نکا بود که از سوی وزیر نفت مطرح شده بود.

 

در این نشست طرح خط لوله انتقال گاز دامغان، کیاسر، ساری و نکا که از سوی وزیر نفت مطرح شد، پس از ارائه گزارش و توضیحات لازم در خصوص توجیهات فنی و جزئیات مربوط به سرمایه گذاری و مدت اجرا به تصویب شورا رسید.

 

مجموع سرمایه گذاری برای این طرح حدود ۱۵۳ میلیون دلار، مدت اجرا دو سال و میزان اشتغال زایی مستقیم ۶۸۰ نفر است، همچنین ایجاد زیرساختهای لازم جهت اجرای طرح گازرسانی و کاهش واردات به میزان سالانه ۷۳۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی از جمله اهداف اجرای این طرح خواهد بود.

 

در این جلسه همچنین طرح های احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در ساختگاه های میانه، ارس، تبریز و زاهدان جمعا به ظرفیت ۳۵۲۰ مگاوات و تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی برای سال ۱۳۹۵ که مورد درخواست وزارت جهاد کشاورزی بود به تصویب رسید.

 

 

2 نظرات
  1. شیخی کیاسری می گوید

    کاری که در حال اجرا است(خط لوله دامغان -کیاسر -نکا)
    تازه دیروز در جلسه شورای اقتصاد تصویب شده است .
    این جای سوال است ، معمولا”قبل از اجرا می بایستی کار تصویب شود.

  2. طرفدار دکتر روحانی می گوید

    درود بر زحمت کشان دولت مردمی تدبیر و امید و رئیس جمهور محبوب ایران حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بزرگوار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.