پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

وضعیت آب شرب و عبور و مرور روستای چهاررودبار در زمان سیل + تصاویر

وضعیت آب شرب و عبور و مرور در روستای چهاررودبار از توابع دهستان چهاردانگه بخش چهاردانگه در زمان بارش شدید باران و جاری شدن سیل وضعیت اسفناکی را به وجود می آورد.

2

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، وضعیت آب شرب و عبور و مرور در روستای چهاررودبار از توابع دهستان چهاردانگه بخش چهاردانگه در زمان بارش شدید باران و جاری شدن سیل روز یکشنبه 28 تیرماه 1394 وضعیت اسفناکی را به همراه داشت.

 

آقای مهندس صابر عبدی، نوشته ای همراه با تصاویری از وضعیت سیل روز گذشته ی روستای چهاررودبار برای پایگاه خبری چهاردانگه نیوز ارسال کرده است:

 

متاسفانه اهالی روستای چهاررودبار پس از این همه سال که چشم انتظار احداث پل در ورودی روستا هستند باز هم در زمان بارش باران دلهره ی جاری شدن سیل را دارند. روز گذشته بارش شدید باران در منطقه مشکلات فراوانی را به بار آورد. روستای چهاررودبار به واسطه ی نداشتن پل در راه ورودی خود، پس از جاری شدن سیل در جاده ای خاکی که از وسط بستر رودخانه می گذرد و اهالی برای عبور و مرور از آن استفاده می کنند، مشکلات فراوانی دارد.

 

بعد از گذشت این همه سال از پیروزی انقلاب اسلامی، روز گذشته شاهد صحنه ای بودم که اشکم جاری شد، صحنه ای که در آن اهالی روستا اعم از مرد و زن، پیر و جوان و کودک دست به دعا برداشتند تا سیل نیاید و تنها راه دسترسی به روستا برای عبور و مرور بسته نشود!

 

همچنین به خاطر جاری شدن سیل و بسته شدن راه روستا، چوپانانی که صبح زود گله ی خود را برای چرا به آن طرف رودخانه برده بودند، مجبور شدند تا ساعتها زیر باران شدید در کنار گله گوسفندان خود بمانند!

 

متاسفانه چند سالی است که پایه های سنگ چین پلی که قرار است احداث شود (که مشخص نیست چه زمان به بهره برداری خواهد رسید) در کنار رودخانه ساخته شده و هنوز اهالی این روستا منتظر اجرایی شدن ساخت این پل هستند تا هم رفت و آمدشان تسهیل شود و هم اینکه دیگر دلهره ی جاری شدن سیل را نداشته باشند.

 

یکی دیگر از مشکلات چهاررودبار، وضعیت آب آشامیدنی این روستاست که با جاری شدن سیل، وضعیت آن چنان نامطلوب و آلوده به گِل شد که دیگر قابل استفاده برای هیچ یک از کارهای روزمره نبوده است! چه برسد به آشامیدن آن!

 

مردم زحمتکش و مظلوم روستای چهاررودبار، چیزی بیش از یک پل و بهره مند شدن از آب آشامیدنی سالم از مسوولین مازندران نمی خواهند، امیدواریم مسوولین هم ذره ای به فکر مردم مظلوم و محرومی که در چنین روستاهای دورافتاده ای زندگی می کنند باشند، مردمی که شهید دادند، مردمی که برای این انقلاب زحمت کشیدند و تنها انتظارشان از مسوولین فقط همین است!

 

امیدواریم که مسوولین امر جوابی برای شهدا و امام شهدا را داشته باشند و نزد این عزیزان شرمنده نباشند.

 

4roodbar

 

4roodbar-(4)

 

4roodbar-(5)

 

4roodbar-(6)

 

 

4roodbar-(8)

 

عکاس: صابر عبدی

 

2 نظرات
  1. اتابک می گوید

    بادرود. گفته بودم هیچ کس به فکر مردم مظلوم و محروم منطقه چهاردانگه نیست. این هم سندش. نه آب آشامیدنی دارند، نه بهداشت، نه جاده. بااین وضعیت هیچ وقت هم نخواهند داشت. همه این عوامل دست به دست هم داده تا مردم از روستا مهاجرت مینمایند و زمین هایشان را به تهرانی ها می فروشند و آنها هم منطقه و هم فرهنگ ما را نابود کردند.
    آقایان مسئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئئول به فکر ضعیفان باشید.

  2. آریا می گوید

    واقعا از مسئولین تشکر می کنیم که از کل مسئولیت فقط اسمش را به یدک می کشند….. کو پسر که دارد از پدر نشان. اقایان نماینده ها نه خودتان نه پدرانتان برای این روستا قدم اساسی برداشته این .لا اقل به فرزندانتان نصیحت کنین که اشتباه شما را تکرار نکنند…….ضاهرا فقط موقع جمع آوری ارا باید شما را باید زیارت کنیم. ای کاش هر وقت این اتفاقات می افتاد رای گیری انجام می شد تا بفهمیم چند مرده حلاجید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.