پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تسلیت لاریجانی در پی درگذشت آیت‌الله سیدحسن شجاعی کیاسری

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت آیت‌الله سید حسن شجاعی کیاسری را تسلیت گفت که متن آن به این شرح است:

0

 دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی  در پی در گدشت آیت الله سید حسن شجاعی کیاسری نماینده فقید مردم شهرستان ساری در مجلس شورای اسلامی پیامی به این شرح صادر نمودند

بسم‌الله الرحمن الرحیم

درگذشت آیت‌الله سیدحسن شجاعی کیاسری نماینده چهار دوره مجلس شورای اسلامی سبب تأسف و تأثیر شد.

آیت‌الله شجاعی کیاسری، در اوایل دهه 40 پس از فراگیری سطوح عالیه تحصیلات حوزوی، فقه و اصول را در محضر اساتیدی همچون حضرات آیات مکارم شیرازی، شیخ جعفر سبحانی،‌ میرزا حسن نوری همدانی، آیات عظام، آقامیرزا هاشم آملی، سید محمدرضا گلپایگانی و مرعشی نجفی فرا گرفت و به درجه اجتهاد دست یافت.

 

وی از سال 1341 و با آغاز نهضت حضرت امام خمینی (ره) نامش با قلب «شجاعی مازندرانی»‌ فعالان شجاع و زبانزد در عرصه مبارزه با طاغوت و نظام ستم‌شاهی بوده و در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش ارزنده‌ای ایفا کرد.

 

مرحوم شجاعی کیاسری پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مسئولیت‌های فراوان بویژه نمایندگی چند دوره مجلس شورای اسلامی منشأ خیر و برکات بوده‌ است. 

 

اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه به حوزه علمیه، دانشجویان مردم شریف‌ساری و بیت مکرم وی برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.