کد خبر:130693
پ
۳۵۵۷۹۸۶.jpg

بهره برداری از ۱۸۲ پروژه عمرانی/دفاع مقدس جهاد دینی و ملی است

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سیاوش مسلمی عصر شنبه در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت هفته دفاع مقدس با اظهار اینکه ۱۸۲ پروژه عمرانی به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان بهره برداری می‌شود، مجموع اعتبارات این پروژه‌ها را ۴۴ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این پروژه‌ها در حوزه راهداری، احداث ورزشگاه، لایروبی آب […]

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سیاوش مسلمی عصر شنبه در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت هفته دفاع مقدس با اظهار اینکه ۱۸۲ پروژه عمرانی به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان بهره برداری می‌شود، مجموع اعتبارات این پروژه‌ها را ۴۴ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این پروژه‌ها در حوزه راهداری، احداث ورزشگاه، لایروبی آب بندان، لایروبی رودخانه‌ها، پل روستایی، بهسازی مدارس و غیره از جمله آن است.

وی ساخت خانه در مناطق محروم را از دیگر پروژه‌ها برشمرد و گفت :۳۶ واحد خانه محروم و ۳۱ پروژه ساماندهی گلزار شهدا نیز در هفته دفاع مقدس افتتاح می‌شود.

سرهنگ مسلمی با عنوان اینکه همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز عملیات ساخت هزار واحد مسکونی در استان برای محرومان انجام می‌شود، گفت: این واحدها با همکاری کمیته امداد و بنیاد مسکن ساخته می‌شود.

فرمانده سپاه کربلا به رزمایش کمک مومنانه در استان اشاره و اضافه کرد: طی فرمایشات مقام معظم رهبری، در مرحله اول کمک مومنانه ۱۲۴ میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.

وی با اشاره به رضایتمندی مقام معظم رهبری از اجرای رزمایش کمک مومنانه ادامه داد: در مرحله دوم کمک مومنانه تاکنون ۴۰ میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع آوری شد.

سرهنگ مسلمی افتتاح یادمان‌های مطهر شهدا را از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: این یادمان‌ها در شهرهای نظیر کلاردشت و محمودآباد افتتاح می‌شود.

فرمانده سپاه کربلا، عطرافشانی گلزار شهدا، برپایی شب شعر دفاع مقدس و مقاومت را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و از ۵۸۴ شعر ارسال شده توسط ۱۳۶ شاعر به دبیرخانه، ۱۳۰ شعر برگزیده شد و در قالب کتابی منتشر می‌شود و ۱۰ شاعر در شب شعر به شعرخوانی خواهند پرداخت.

فرمانده سپاه کربلا برپایی ۴۰ مراسم آبروی کوچه و ارتقای محله، حضور رزمندگان دفاع مقدس در نمازجمعه، ویزیت رایگان در مصلاها، توزیع جهیزیه عروس و لوازم التحریر، جشنواره ۴۰ هنرمند نقاش حرفه‌ای استان را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و گفت: این هنرمندان به طراحی صحنه‌های دفاع مقدس در قالب نقاشی خواهند پرداخت.

وی با اشاره به دستاوردهای دوران دفاع مقدس گفت: اقتدار امروز به واسطه ایستادگی و دفاع غیرتمندانه دوران دفاع مقدس بود و دفاع مقدس در واقع بزرگترین جهاد بزرگ دینی و ملی ملت غیرتمند ایران اسلامی بود.

سرهنگ مسلمی ادامه داد: مسئله اصلی در هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، تحمیل جنگ بین المللی علیه آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و ملت بزرگ بود و به فرموده حضرت امام راحل تمام اسلام برابر تمام کفر بوده است.

فرمانده سپاه کربلا یادآور شد: دفاع مقدس برپایه سرمایه معنوی و اعتقادی ایثار، مجاهدت، ترجیح مصالح عمومی بر فردی، وحدت عمومی و توجه به توان داخلی و تبعیت محض از ولایت فقیه به نتیجه رسید.

کد خبر ۵۰۲۷۶۸۲

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید