کد خبر:14020
پ
DSC06159

برگزاری کارگاه آموزشی کشت سیاه ریشه در زمین های شیبدار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از برگزاری کارگاه آموزشی سیاه ریشه در بخش چهاردانگه این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری چهادانگه ساری، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، طهمورث قاسم نژاد طی گفتگویی اعلام کرد: در راستای سیاست های سازمانی در خصوص کشت درختان سیاه ریشه در زمین های شیبدار، کارگاه آموزشی سیار سیاه ریشه با حضور چهل و پنج نفر از کشاورزان و علاقمندان در منطقه چهاردانگه برگزار شد.

 

قاسم نژاد افزود: غیبی مدرس پروژه منطقه چهاردانگه در خصوص کشت درختان سیاه ریشه از جمله گیلاس و هلو که مناسب این منطقه می باشد، مواردی را بیان داشت.

 

وی درخصوص مراحل اجرای کار از جمله مجوز بهره برداری آب و نحوه انتخاب نهال مناسب و … مطالبی عنوان داشت و مزایای این طرح را اشتغال زائی، کمک به اقتصاد خانواده، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، حفظ خاک و حفظ محیط زیست برشمرد.

 

در ادامه راستگو رییس اداره آموزش و ترویج شهرستان با تشکر از کشاورزان منطقه جهت شرکت در کارگاه آموزشی خواستار ادامه روند اجرای کارگاه های آموزشی و حضور مستمر علاقمندان در این کارگاه آموزشی به منظور افزایش آگاهی و توانمندسازی کشاورزانی که قصد احداث باغات جدید را دارند شد.

 

در پایان کارگاه آموزشی مسوول مرکز جهاد کشاورزی چهاردانگه اقدامات انجام شده در خصوص تبدیل زمین های شیبدار به باغات سیاه ریشه و تمایل کشاورزان به احداث باغ مطالبی بیان نمود و به سوالات کشاورزان پاسخ داده شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید