کد خبر:18566
پ
shahid-khalil-vahdani

بخشهایی از زندگی شهید خلیل وحدانی + تصاویر

شهید والا مقام خلیل وحدانی چهارمین فرزند از ۶ فرزند حاج تقی وحدانی در سال ۱۳۴۰ در شهر کیاسر در خانوده ای متدین چشم به جهان گشود.

 

شهید والامقام خلیل وحدانی چهارمین فرزند از ۶ فرزند حاج تقی وحدانی در سال ۱۳۴۰ در شهر کیاسر در خانوده ای متدین چشم به جهان گشود. وی به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی از پایه پنجم ابتدایی ترک تحصیل نمود و از آن پس کمکی برای خانواده در کار کشاورزی و چوپانی شد که به آن علاقه مند بود.

 

شهید در سن ۱۹ سالگی با دختر عموی خود ازدواج کرد که از آن ازدواج پسری به یادگار مانده. شهید کفیل پدر خود بود از این رو در سن ۲۳ سالگی در سال ۱۳۶۳ به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد تا در جبهه نبرد حق علیه باطل حماسه  بیافریند، حماسه ای که او را سومین شهید شهر کیاسر نام نهاد.

 

وی پس از گذراندن دوره آموزشی خود در شاهرود بعد حدود ۱۲ ماه در ۲۵ بهمن سال ۶۴ در عملیات والفجر ۸ در پاسگاه زید اهواز با اصابت ترکش خمپاره به قلبش به فیض شهادت نائل آمد. از صفات بارز شهید که از همان کودکی به آن متصف بود چهره شاداب و خندانش بود.

 

شهید از همان ابتدای نوجوانی نماز خواندن را شروع نمود. در احترام به والدین زبانزد فامیل و آشنایان بود و همچنین از صفات دیگرش می توان به خوش خلقی اش اشاره کرد. شهید در طول خدمت سربازی دیده بان بود و خبر نوشیدن شهد شیرین شهادت را سپاه به خانوده اش رساند.

 

با سپاس فراوان از فرزند گرانقدر شهید برای ارسال عکس ها و اطلاعات زندگی گهربار شهید والامقام وحدانی.

 

shahid-khalil-vahdani-6 

shahid-khalil-vahdani-5

shahid-khalil-vahdani-1 shahid-khalil-vahdani-2 shahid-khalil-vahdani-3 shahid-khalil-vahdani-4 

 

دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
 • امیر کیاسری ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ / ۱۰:۲۵
  0 0

  در منظر حقیقت، این خون شهید است که در شریان‌های حیات تاریخی انسان جریان دارد و هیچ فیضی نیست مگر آنکه با وساطت شهید نزول می‌یابد…
  شهید آوینی

 • رضا ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ / ۹:۲۶
  0 0

  ازجمله صفات بارزش سخاوت بیش از اندازه ایشان بود. همواره به کوچک و بزرگ احترام میکرد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید