کد خبر:132968
پ
bakhshdar-2
در پی  رفع تصرف اراضی ملی در روستای روشنکوه

بخشدار چهاردانگه: برخورد با متجاوزان منابع طبیعی ارتباطی به کیش و قومیت افراد ندارد

بخشدار چهاردانگه ساری خاطر نشان کرد: برخورد با متجاوزان منابع طبیعی ارتباطی به کیش و قومیت افراد ندارد و هفته گذشته در روستای کُنیم این منطقه نیز ۸۳ مورد زمین‌های ملی از متجاوزان خلع ید شد.

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: در پی  رفع تصرف اراضی ملی در روستای روشنکوه بخش چهاردانگه و گزارشی خبری از شبکه وهابی ایران اینترنشنال در خصوص تصرف زمین‌های تعدادی از بهاییان روستای روشنکوه بخش چهاردانگه ساری پخش شد که در این گزارش، خبرنگار ادعا کرده بود این زمین ها، موروثی بهاییان منطقه بود و منابع طبیعی شهرستان ساری به دلیل بهایی بودن این افراد، زمین‌های کشاورزی آنان را تصرف کرده است. بخشدار منطقه چهاردانگه  گفت: این رفع تصرف همانند دیگر اجرائیات تبصره یک ماده ۵۵ بوده که رفع تصرف اراضی ملی را در پی دارد.
جعفری افزود: این احکام دارای مراحلی بوده که اولین اقدام آن، اطلاع رسانی به متصرفین اراضی می‌باشد که این امر نیز انجام شد.
بخشدار چهاردانگه تصریح کرد: این زمین‌ها جزو اراضی ملی بود و منابع طبیعی استان برای خلع ید و رفع تصرف این اراضی از دادگاه حکم گرفته است.
جعفری با بیان اینکه این پرونده از حدود ۵ سال قبل در دادگستری استان در حال بررسی بود، افزود: اینکه اعلام شد این زمین‌ها به دلایل دیگری خلع ید شده فقط برای مظلوم نمایی آنان است.
بخشدار چهاردانگه ادامه داد: حکم دادگاه مبنی بر رفع تصرف این اراضی، سوم آبان ماه جاری با حضور ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اجرا شد.
جعفری در پاسخ به این سوال که مساحت زمین‌های رفع تصرف شده در روستای روشنکوه ساری چه میزان بود، گفت: اطلاع دقیقی از مساحت این زمین‌ها ندارم.
بخشدار چهاردانگه ساری خاطر نشان کرد: برخورد با متجاوزان منابع طبیعی ارتباطی به کیش و قومیت افراد ندارد و هفته گذشته در روستای کُنیم این منطقه نیز ۸۳ مورد زمین‌های ملی از متجاوزان خلع ید شد./ خبرگزاری صدا و سیما

روستای روشنکوه یکی از روستاهای بهایی نشین بخش چهاردانگه است .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید