پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

بازدید بیش از ۲۱۰۷ نفر از کارگاه‌های روستای ملی سفال

0

عاطفه شعبانی سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، گفت: بیش از ۲۱۰۷ نفر از کارگاه‌های سفال سلیم‌آباد، روستای ملی سفال در شهرستان تنکابن استان مازندران بازدید کردند.

او با اشاره به ثبت روستای سلیم آباد در سال ۱۳۹۹ به‌عنوان روستای ملی سفال در کشور، افزود: سلیم‌آباد به دلیل توانمندی‌های ساکنین این روستا در تولید سفال سنتی با گل رس بومی منطقه مورد توجه ویژه قرار گرفته و اکنون به عنوان یک مقصد گردشگری در غرب مازندران به شمار می‌آید.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، دوشان، تنور، گلدان، کاسه‌های سفالی ماست را از جمله محصولات بومی تولید شده در این روستا برشمرد و گفت: سلیم‌آباد در منطقه‌ای جنگلی با خاک رس قرمز رنگ و ساکنینی هنرمند، سخت‌کوش ومیهمان‌نواز از جمله روستا‌های ملی صنایع‌دستی استان مازندران است که بازدید کنندگان زیادی دارد و به دلیل وجود اقامتگاه‌های بوم‌گردی گردشگران زیادی در این مکان درایام نوروز اقامت کردند.

او از حضور سفیر سوئد و ژاپن با خانواده‌هاشان اشاره کرد و افزود: تنوع و کیفیت محصولات و کارگاه‌های فعال این روستا در کنار جذابیت‌های بصری گردشگری این روستا را به برندی در منطقه تبدیل کرده است.

شعبانی گفت: از ابتدای آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر ۲ هزار و ۱۰۷ نفر از کارگاه‌های سفال روستای سلیم‌آباد بازدید کردند و بیش از یک میلیارد ریال محصولات صنایع‌دستی در کارگاه‌های این روستا به فروش رسید.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از اجرای موسیقی سنتی، آیین‌های نوروزی، نوروزخوانی، پوشیدن لباس سنتی مازندران و عکاسی از نمونه خلاقیت‌ها و فعالیت‌های جنبی دراین کارگاه‌های سفال در سلیم‌آباد است که مخاطبان زیادی دارد.

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.