پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

انجام ۵۰ جراحی در یک روز در بیمارستان فاطمه‌الزهرا ساری

رئیس بیمارستان قلب فاطمه‌الزهرا(س) ساری گفت: در یک روز کاری ۵۰ عمل جراحی آنژوگرافی و آنژوپلاستی در این مرکز انجام شد که در تاریخ این مرکز درمانی بی‌سابقه بود.

1

 

پایگاه خبری چهاردانگه: ابوالقاسم فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اشاره به اینکه در حال حاضر و در این روزها صد درصد تخت‌های این مرکز درمانی اشغال شده است و میزان مراجعه کننده به این مرکز افزایش یافت، اظهار کرد: به‌دلیل اینکه به روزترین خدمات جراحی قلب در این مرکز درمانی انجام می‎شود میزان مراجعات این مرکز نیز روبه افزایش است.

 

رئیس بیمارستان قلب فاطمه‌الزهرا (س) افزود: اقدامات جراحی قلب، آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی، استنت‌گذاری، اکومری، اسکن هسته‌ای در این مرکز انجام می‌شود و محل مراجعات استان‌های همجوار نیز هست.

 

وی با اعلام اینکه بیماران دچار سکته قلبی باید بلافاصله بعد از مشخص شدن عارضه تحت عمل پرایمری پی‌سی‌آی قرار گیرند، یادآور شد: بیماری که به این مرکز با علائم سکته قلبی مراجعه کند قبل از دو ساعت در درمان قرار می‎گیرد.

 

فلاح با بیان اینکه در سال ۹۴ بیش از یک‌هزار و ۷۴۶ آنژوپلاستی و ۶ هزار و ۴۳۱ آنژوگرافی در این مرکز انجام شد، خاطرنشان کرد: همچنین بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ نفر از خدمات اسکن هسته‌ای این مرکز درمانی نیز استفاده کردند.

 

وی میزان مراجعات به اورژانس این مرکز درمانی را بیش از ۵۸ هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: به‌دلیل استقرار آزمایشگاه بخش خصوصی که با تعرفه دولتی به بیماران خدمات می‌دهد بیش از ۱۰۴ هزار نفر به این آزمایشگاه مراجعه کردند.

 

رئیس بیمارستان قلب فاطمه‌الزهرا (س) ساری در ادامه با اعلام اینکه در یکی از روزهای سال جاری ۵۵ عمل آنژوگرافی و آنژوپلاستی انجام شد، افزود: ۳۸ بیمار از قبل در نوبت دریافت این خدمات بودند، ۶ مورد بیمار اورژانسی به این مرکز برای دریافت خدمات مراجعه کرده و نیز ۶ نفر از بیمارانی که در بخش نیاز به عمل آنژگرافی و آنژوپلاستی احتیاج داشتند تحت درمان قرار گرفتند.

 

وی در ادامه به فعالیت بخش داندان‌پزشکی در این مرکز درمانی نیز اشاره کرد و یادآور شد: برای ارائه خدمات مطلوب به بیماران قلبی که نیاز به خدمات دندانپزشکی دارند، دو دستگاه یونیت پیش‌بینی شد که بیماران قلبی پس از تاییده از پزشک متخصص قلب پیگیر خدمات داندان‌پزشکی می‌شوند.

 

فلاح در پایان گفت: در حال حاضر ۱۶۵ تخت در این مرکز فعال است که ۲۴ تخت آی‌سی‌یو و سی‌سی‌یو است،که در بسیاری از مواقع ضریب اشغال این تخت‌ها بسیار بالا است./فارس

 

دکتر ابوالقاسم فلاح از اهل بخش چهاردانگه و شهر کیاسر می باشد.

 

 

 

1 نظر
  1. کاربر می گوید

    برای ادامه درمان پدر که هر چند وقت یکبار به مطب دکتر قلب مراحعه میکنم و در انتظار نشسته تا نوبت پدر شود اکثرا از عملهای جراحی خود ناراضی هستند و ان حس خوب را ندارند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.