کد خبر:104882
پ
امام‌جمعه-نوشهر-شکوه-اربعین-حسینی-نشانه-تداوم-خط-عاشورا-است.jpg

امام‌جمعه نوشهر: شکوه اربعین حسینی نشانه تداوم خط عاشورا است

 حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های این هفتهٔ نماز جمعه نوشهر افزود : این آیین هر سال عظیم‌تر از سال قبل برگزار می‌شود که نشان دهنده عشق و  ارادت مردم به سالار شهیدان و اهل بیت است. وی تأکید کرد: جدا از شیعیان و اهل‌سنت، غیرمسلمانان نیز در این آیین شرکت می‌کنند و مردم عراق با مهمان‌نوازی و […]

 حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های این هفتهٔ نماز جمعه نوشهر افزود : این آیین هر سال عظیم‌تر از سال قبل برگزار می‌شود که نشان دهنده عشق و  ارادت مردم به سالار شهیدان و اهل بیت است.

وی تأکید کرد: جدا از شیعیان و اهل‌سنت، غیرمسلمانان نیز در این آیین شرکت می‌کنند و مردم عراق با مهمان‌نوازی و پذیرایی از آنان، عشق خود را به امام حسین (ع) نشان می‌دهند.

امام‌جمعه نوشهر ادامه داد: دشمنان تلاش زیادی می‌کنند تا مردم در مراسم اربعین شرکت نکنند و اگر هم شرکت کنند تلاش دارند با اقدامات ضد امنیتی، رعب و وحشت ایجاد کنند، اما مردم متدین و انقلابی از کشورهای مختلف بدون اعتنا به تهدیدات، با حضور پرشور در این آیین توطئه‌های آنان را خنثی می‌کنند.

مشایخ اظهار داشت: میلیون‌ها نفر فقط از ایران عازم کربلا شدند تا در آیین اربعین شرکت کنند و ازدحام مرزها و همچنین کثرت کسانی که قصد داشتند شرکت کنند ولی توفیق نیافتند حکایت از عمق توجه مردم به اهل‌بیت (ع)  دارد.

امام‌ جمعه نوشهر گت : زیارت اربعین و پیاده‌روی نجف به کربلا امر جدیدی نیست و علمای اسلام از قدیم به آن اهتمام داشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194