کد خبر:105521
پ
افزایش-یک-درصدی-نزاع-در-شش-ماه-سالجاری.jpg

افزایش یک درصدی نزاع در شش ماه سالجاری

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران آمار معاینات انجام شده در شش ماه سالجاری در این استان را ۱۳ هزار و ۱۰۱ نفر اعلام کرد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است. به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل […]

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران آمار معاینات انجام شده در شش ماه سالجاری در این استان را ۱۳ هزار و ۱۰۱ نفر اعلام کرد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی با اشاره به اینکه از این تعداد ۸ هزار و  ۵۶۶ نفر مرد و مابقی زن هستن، اظهار کرد: بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری با عدد ۲هزار و ۷۸۰، بابل با هزار و ۶۰۷، آمل با هزار و ۳۵۸ نفر و کمترین موارد نزاع به ترتیب در شهرهای عباس آباد با ۲۲۱ نفر ثبت شده است.

وی تصریح کرد: طبق آمار ارجاعی از مراکز مازندران مرداد ماه با ۲ هزار و  ۳۳۶، شهریور با ۲ هزار و ۳۰۴، تیر با ۲ هزار و ۲۶۷ به ترتیب بیشترین  و  فروردین با هزار و  ۸۹۵ کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، گفت: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به این مرکز ارجاع شده که بر اساس نوع و میزان آسیب‌دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

عباسی یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی با بحث، گفت‌وگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194