پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

افراد بالای ۷۰ سال بیشترین گروه سنی بستری و فوتی کرونایی در بابل

0

به گزارش خبرگزاری مهر، سید فرزاد جلالی در خصوص توزیع نسبی گروه‌های سنی افرادی که در بابل از ابتدای اسفندماه تا پایان مرداد بستری شدند، گفت: بیشترین گروه سنی بستری، افراد بالای ۷۰ سال به بالا بودند که ۲۵ درصد از کل بیماران بستری را تشکیل داده‌اند و و همچنین بیشترین فوتی با آمار ۴۳ درصد از کل فوتی‌ها نیز در این گروه سنی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۹ درصد از بیماران بستری در گروه سنی ۶۱ تا ۷۰ سال بوده‌اند، بیان داشت: ۴۷ درصد بیماران بستری در بیمارستان‌های بابل را خانم‌ها و ۵۳ درصد را آقایان تشکیل داده‌اند و ۱۷ درصد از میزان بستری‌ها و ۷.۵ درصد از آمار فوتی‌ها به گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال اختصاص دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: میزان بستری کودکان مبتلا یا مشکوک به کرونای بستری در بیمارستان فوق تخصصی کودکان امیرکلا ۲۵۹ نفر بوده که این میزان ۴/۴ درصد از آمار کل بیماران بستری است.

جلالی با اشاره به اینکه نزدیک به ۶۰۰ نفر از کادر درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بابل به کرونا مبتلا شدند، گفت: تعداد بستری در موج اول از ابتدای اسفند تا پایان فروردین ۲۴۸۰ نفر و در موج دوم تعداد بستری از ابتدای تیر تا پایان مرداد دو هزار و ۲۰۰ نفر بوده است که ۷.۱۲ درصد کاهش داشته است.

کد خبر 5031185
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.