کد خبر:135386
پ
اضافه شدن تعداد ۲۴۷ بیمار جدید کرونایی در مازندران

اضافه شدن تعداد ۲۴۷ بیمار جدید کرونایی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، روزهای پایانی یازدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا درحالی سپری می‌شود اوج‌گیری ویروس کرونا در مازندران طی هفته‌های گذشته آغاز شده و کماکان شاهد افزایش تعداد بیماران در استان هستیم. درحال حاضر شاهد جولان کرونا در مازندران هستیم به‌طوری‌که وضعیت ۵ شهر استان قرمز و بقیه شهرها در وضعیت […]

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، روزهای پایانی یازدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا درحالی سپری می‌شود اوج‌گیری ویروس کرونا در مازندران طی هفته‌های گذشته آغاز شده و کماکان شاهد افزایش تعداد بیماران در استان هستیم.

درحال حاضر شاهد جولان کرونا در مازندران هستیم به‌طوری‌که وضعیت ۵ شهر استان قرمز و بقیه شهرها در وضعیت نارنجی قرار دارند.

باتوجه به این مهم باید مردم استان همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و از دورهمی و تجمعات خودداری کنند و مردم دیگر استان‌ها هم در این وضعیت قرمز کرونایی، به هیج عنوان به مازندران سفر نکنند این درحالی است که از روز گذشته شاهد افزایش تردد در محورهای شمال بودیم.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۱۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۱۹۸ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون یک‌هزار و ۲۱۷ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۴۳ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۱۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ بیمار جدید بستری و ۲۸ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۲۴۷ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۴۳۵نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/ جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194