کد خبر:16051
پ
۸۱۵۳۶۹۵۹-۶۳۲۸۰۰۷

استاندار: برداشت چوب از جنگل های مازندران تا حد ممکن کاهش می یابد

استاندار مازندران گفت : با هدف حفظ و گسترش عرصه های جنگلی مازندران ،برداشت چوب از جنگل های استان تا حد ممکن کاهش می یابد .

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری ایرنا ، ربیع فلاح روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار کرد : در این راستا ، فقط چوب های شکسته و یا درختان بیمار از عرصه های جنگلی جمع آوری می شود و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بیشتر شدن عرصه های جنگلی از دست رفته استان باشیم .

81536959-6328007

وی بیان کرد : همچنین فعالیت بهره بردان جنگل مازندران که با داشتن قراردادهای قانونی از سال های گذشته مبادرت به قطع درختان می کردند نیز با نظر دولت و تاکید مسوولان مازندران نیز محدود خواهد شد .

استاندار مازندران افزود : دولت اواخر سال گذشته محدود کردن برداشت از جنگل های مازندران را مورد تاکید قرار داد که تلاس می کنیم با هدف تامین این خواسته که بدون تردید یک آروزی همگانی است ، بهره برداری از جنگل های استان را تا حد ممکن کاهش دهیم .

فلاح با تاکید بر لزوم جلوگیری از تجاوز به عرصه های جنگلی و ملی گفت : بدون شک در مازندران هیچ موردی از تجاوز به این عرصه ها وجود ندارد و در صورت مشاهده هرگونه تجاوز، در کمترین زمان ممکن با آن برخورد خواهد شد .

وی بیان کرد : جدیت فراوانی برای برخورد قاطع با این گونه سوء استفاده ها در مازندران وجود دارد و نمی گذاریم این رفتارها به چالش بزرگ در استان تبدیل شود .

استاندار مازندران به تاکیدات مقام معظم رهبری در حفظ و حراست از جنگل های شمال کشور تاکید کرد و گفت : پیش از سخنان رهبری معظم نیز تلاش بسیاری برای گسترش عرصه های جنگلی در مازندران وجود داشت اما سخنان اخیر ایشان ، مسوولیت و وظیفه ما در این خصوص را بسیار بیشتر کرد .

فلاح همچنین به برنامه جدی مازندران در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های زراعی و باغی اشاره کرد و گفت : اگر از وجود ویلاهایی در این زمین ها مطلع شویم ، بدون تردید با آن برخورد کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن آن بنا را تخریب خواهیم کرد .

وی تاکید کرد : متجاوزین به عرصه های جنگلی و ملی ، زمین خواران و سودجویان ، جایی در مازندران ندارند و در صورت اصرار بر به خطر انداختن منافع بیت المال ، با برخورد سخت و قضایی مواجه می شوند .

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • arya ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ / ۹:۴۲
    0 0

    آقای استاندار این قضیه خام فروشی چوب درختان به استانهای دیگر رو نگفتید البته جوابی ندارید که بگید ,حداقل یه نیرو از طرف خودتون برا سرکشی هم شده به جنگلهای چهاردانگه میفرستاتید در ضمن بیاناتی که فرمودید آرزوی قلبی و بیست ساله بچه های چهاردانگه است ,امیدوارم تحقق پیدا کنه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید