کد خبر:106914
پ
ارزش-معاملات-بورس-مازندران-به-۴۷۴-میلیارد-ریال-رسید.jpg

ارزش معاملات بورس مازندران به ۴۷۴ میلیارد ریال رسید

هفته جاری سهامداران فعال در بورس منطقه ای مازندران تعداد ۷۸ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۱۴۸ سهم به ارزش کمتر از ۴۷۵ میلیارد ریال خرید و فروش کردند. در هفته‌ای که گذشت ۶۶ درصد سهام در سبد فروش قرار گرفته یعنی ۱۶۱ میلیارد ریال سهم خریداری و ۳۱۳ میلیارد ریال سهم فروخته شد. علاوه […]

هفته جاری سهامداران فعال در بورس منطقه ای مازندران تعداد ۷۸ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۱۴۸ سهم به ارزش کمتر از ۴۷۵ میلیارد ریال خرید و فروش کردند.

در هفته‌ای که گذشت ۶۶ درصد سهام در سبد فروش قرار گرفته یعنی ۱۶۱ میلیارد ریال سهم خریداری و ۳۱۳ میلیارد ریال سهم فروخته شد.

علاوه بر این در هفته جاری سهام ۲ خودروساز بزرگ کشور یعنی سایپا و ایرانخودرو بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و در صدر تابلوی بورس قرار گرفتند. 

البته بالا رفتن قیمت خودرو در ۱۰ روز اخیر و همچنین شایعات و اخبار ناشی از افزایش سرمایه ایرانخودرو بر روی افزایش میل فعالان بازار بورس برای خرید سهام این ۲ خودروساز بی تاثیر نبود.

همچنین سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارویی تامین، تولیدی فولاد سپید فراب کویر و محور سازان ایران‌خودرو پس از خودروسازان بیشترین ارزش معاملات استان مازندران را به خود اختصاص دادند.

شاخص قیمت بازار روز گذشته (چهارشنبه) ۴۳۸ واحد رشد را تجربه کرد و در مجموع در هفته جاری با یکهزار و ۷۶۱ واحد افزایش نسبت به هفته قبل در پله ۳۰۷ هزار و ۹۴ واحد متوقف شد.

شاخص فرابورس نیز روز چهارشنبه در پایان معاملات بیش از ۱۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۳۲  واحد ثابت ماند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194