پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

احتمال وقوع تگرگ در مازندران/ سامانه بارشی تداوم دارد

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، معاون‌توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران از هشدار جوی سطح نارنجی هواشناسی مازندران خبر داد و گفت؛ تدوام ‌رگبار و رعد و برق و احتمال وقوع تگرگ در مازندران وجود دارد.

احمد اسدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به هشدار هواشناسی از  تشدید فعالیت سامانه بارشی خبر داد و افزود: زمان فعالیت از بعدازظهر جمعه ۲۸ تا پایان وقت ‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه جاری در کل استان خواهد بود.

وی با اشاره به نوع مخاطره شرایط پیش بینی شده جوی در مازندران اظهار کرد: بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق، وزش باد نسبتاً شدید موقتی، کاهش دما و احتمال تگرگ از پیامدهای این سامانه است.

معاون‌توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی با اشاره به اثر مخاطره افزود: آبگرفتگی معابر، افزایش حجم آب و سیلابی شدن رودخانه‌ها، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در تردد محورهای کوهستانی، صاعقه و ریزش سنگ در مناطق کوهستانی  از پیامدهای این سامانه بارشی در مازندران است.

وی عدم اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، استقرار نیافتن در مناطق مرتفع، پرهیز از فعالیت‌های‌ کوهنوردی، خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع و سایر اقدامات پیشگیرانه را به هم استانی‌های مازندرانی توصیه کرد.

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.