پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰۰ امامزاده مازندران

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه محرم امسال سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰۰ بقعه متبرکه و آستان مقدس امامزادگان در حال اجراست، گفت: بیش از ۲ هزار مبلغ مازندرانی برای تبیین عاشورا در اماکن مذهبی استان برنامه فرهنگی اجرا می‌کنند.

 حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با تسلیت ایام محرم و سالروز شهادت امام حسین(ع) و یارانش، اظهار کرد: همه ساله در این ایام طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از فعالیت ۸۲ مبلغ اعزامی از قم در بقاع متبرکه استان در قالب طرح بصیرت عاشورایی خبر داد و گفت: تبیین امر به معروف نهی از منکر و تبیین قیام عاشورا از برنامه‌های مبلغان بومی و اعزامی از قم است.

اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰۰ امامزاده مازندران
حیدری با اشاره به اجرای نیات واقفان برای اطعام‌دهی عزاداران حسینی در بقاع متبرکه مازندران، خاطرنشان کرد: طی روزها و شب‌های ماه محرم در قالب طرح بصیرت عاشورایی و در راستای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش هرشب در بقاع متبرکه شاخص و مساجدی که دارای موقوفه مقید به مکان و زمان هستند، اطعام‌دهی انجام می‌شود.
وی گفت: بخش اعظمی از نیات موقوفات مازندران مربوط به عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) در ماه های محرم و صفر است که در این ایام در بقاع متبرکه و مساجد مازندران اجرای نیت می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران عنوان کرد: بیشتر موقوفات مازندران دارای قید زمان و مکان هستند و بر اساس نظر واقف باید در زمان و مکان مورد نظر اجرای نیت صورت گیرد و اوقاف از نظر شرعی و قانونی نمی‌تواند عواید موقوفات را در شهر و یا مکان دیگری هزینه کند.
حیدری در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌های لبیک یا حسین(ع)، احلی من العسل ویژه دانش‌آموزان، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی ویژه بانوان، نماز ظهر عاشورا در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه مازندران اجرا می‌شود.

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.