پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

آمادگی سرمایه‌گذار قزاقستانی در پالایشگاه چهاردانگه

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مازندران، از اعلام آمادگی سرمایه‌گذار قزاقستانی برای سرمایه‌گذاری در پالایشگاه ساری خبر داد.

2

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از خبرگزاری فارس، مجوز ساخت پالایشگاه در سفر دوم هیئت دولت گذشته به مازندران گرفته و بر مناسب بودن این مکان تاکید شده و احداث این پالایشگاه می‌تواند توفیقات بسیاری را به همراه داشته و اشتغال بسیاری به همراه دارد.

 

این پروژه مدتی مسکوت و با اما و اگرهایی همراه شد که اخیراً سرمایه‌گذاران قزاق در این بحث  اعلام آمادگی کردند که امیدواریم تحقق یابد.

 

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مازندران با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه‌گذار قزاقستانی برای سرمایه‌گذاری در پالایشگاه ساری، اظهار کرد: بیش از دو دهه است که این موضوع در مازندران و در شهرهای مختلف از سوی سرمایه‌‍‌گذاران بخش خصوصی مطرح می‌شود.

 

لیلا واثقی گفت: در بخش چهاردانگه ساری(کیاسر) مراسم کلنگ‌زنی در دولت قبلی انجام شد ولی به‌دلیل عدم اهلیت، سرمایه‌گذار خلع‌ ید شد.

 

وی تصریح کرد: احداث پالایشگاه به حداقل ۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد و بالطبع بخش خصوصی با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی می‌تواند به این امر اقدام کند که تاکنون رویه همین بوده است.

 

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به موفقیت‌های دولت تدبیر و امید در زمینه سیاست خارجی و تعامل سازنده در سطح بین‌المللی اخیراً استاندار، سفری برای افتتاح نمایشگاه به مانگستائو و تعامل با سرمایه‌گذار قزاق در این زمینه داشته است.

 

واثقی در پایان با اعلام اینکه یکی از مهم‌ترین موضوعات در بحث پالایشگاه پس از اهلیت مالی و اجرایی، بحث خوراک(نفت خام) است، گفت: موضوع سوآپ در سفر اخیر مورد توافق قرار گرفته که امیدواریم با ملاقات کارشناسان دو طرف که در آینده‌ای نزدیک و با انجام سفر هیئت قزاق شاهد انجام آن هستیم، بررسی‌های کارشناسی دقیق انجام شده تا به نتایج مثبت عملی دست یابیم.

 

2 نظرات
  1. اتابک می گوید

    بادرود . قزاقستان . برای استانهای دیگه سرمایه گذاران المانی وفرانسوی سرمایه گذاری میکنند و بازهم مثل همیشه استان مازندران ضعیف ترین استان دربین استان های دیگر شده . سرمایه گذار قزاقستانی میخوادبیاد

  2. کاظم جلیل نژاد می گوید

    شکر شکر چه عجب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.