پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

آقای دامادی! چهاردانگه هم توریستی است و هم جاده مناسب ندارد

آقای دامادی! آیا شما خود را نماینده وکیل مردم چهاردانگه هم می دانید؟ اگر می دانید و باید هم پاسخگوی این مردم هم باشید چرا هرگز قدمی برای جای گرفتن در دل مردم بر نمی دارید؟

5

 

damadiآقای محمد دامادی نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندرورد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران، پیرامون حل مشکل  زباله شهر ساری نکات قابل توجه ای را بیان نمودند که ابتدا عین صحبتهایشان را نقل کرده و سپس به بررسی آن می پردازیم. محمد دامادی نماینده مردم شهرستان ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی  در  گفتگو با خبرنگاران در خصوص نیروگاه زباله سوز ساری گفت: دهها سفر از دولت قبل تاکنون انجام شده است اما این مشکل به سرانجام نرسیده است.

 

وی با بیان اینکه نباید به بهانه حل یک معضل، مشکل دیگری را برای مردم ایجاد کرد، گفت: ترافیک مسیر بلوار ولیعصر به سمت فرح آباد در حال حاضر نیز زیاد است و نمی تواند با توجه به حجم زیاد دانشگاه ها و خودروهای عبوری پاسخگو باشد…. در منطقه ای که توریستی است و جذب گردشگر در آن زیاد است حق نداریم بگوییم که دستگاه زباله سوز با امکانات به روز زیست محیطی نصب می کنیم.

 

دامادی با بیان اینکه کارهای حوزه عمرانی دولت را بی نقص ندیدم گفت: دولت می تواند در یک منطقه ای که خسارتی به مردم وارد نمی شود این ایستگاه زباله سوز را مستقر کند. ( سایت مازندنومه)

 

***

 

این حرفهای آقای دامادی آخرین اظهار نظر یک مسئول پیرامون کارخانه زباله سوز ساری می باشد. همانطوری که آقای دامادی گفتند در بیش از 9 سالی که انبوه زباله شهر ساری به منطقه محروم چهاردانگه انتقال می یابد مسئولین زیادی از دولت قبل و جدید برای حل مشکل زباله شهر ساری آمدند و رفتند، اما مشکل زباله ساری در چهاردانگه لاینحل باقی مانده. عمده ترین دلیل حل نشدن این مشکل، به مسئولین استان مازندران و شهرستان ساری بر می گردد که هیچ اراده ای برای حل آن از خود نشان نداده اند و منافع محلی و ملاحظات سیاسی و انتخاباتی را بر منافع مردم محروم و مظلوم چهاردانگه ترجیح می دهند.

 

با توجه به چند گانگی آرای مسئولین شهرستان و استان، متاسفانه هیچ روزنه امیدی برای حل این مشکل متصور نیست! یک روز وعده کارخانه کمپوست داده می شود و با گذشت مدت زمانی طولانی، مسئولان ابراز می نمایند محل مورد نطر برای کارخانه کمپوست مناسب نیست، بعد از رفت و آمد زیاد و سفر های پرخرج خارجی از جیب بیت المال توسط مسئولین استان و شهرستان ساری، ساخت کارخانه زباله سوز در دستور کار قرار می گیرد غافل از اینکه حتی مسئولین بر سر مکان ساخت آن هم اتفاق نظر ندارند که در صحبت های آقای دامادی این موضوع به روشنی به چشم می آید. آنچه که فراموش شده است مردم مظلوم و محروم دودانگه و کلیجانرستاق و بویژه چهاردانگه هستند که تاوان زد و بندهای پشت پرده مسئولین را باید پرداخت نمایند.

 

zobaleh-3

 

آقای دامادی! آیا شما خود را نماینده وکیل مردم چهاردانگه هم می دانید؟ اگر می دانید و باید هم پاسخگوی این مردم هم باشید چرا هرگز قدمی برای جای گرفتن در دل مردم بر نمی دارید؟

 

به نظر شما آیا جاده ساری – کیاسر وضعیت مطلوبی دارد که وضعیت جاده دریا نامطلوب است؟!

 

آقای نماینده! هیچ می دانید جاده ساری – کیاسر به «جاده مرگ» شهرت یافته و کامیون های حمل زباله و شیرابه های ریخته شده بر زمین عامل اصلی تصادفات این مسیر می باشند؟

 

آقای وکیل ملت! آیا می دانید پتانسیل گردشگری چهاردانگه به علت آب و هوای مطلوب، جنگل های سر به فلک کشیده، چشمه در حال تخریب آب معدنی سورت، دریاچه چورت، دریاچه الندان و دهها آبشار و چشمه و مناطق بکر و زیبا، آن را به قطب گردشگری استان تبدیل نموده است؟ در ایام تعطیلات شاهد هجوم مسافران به این منطقه هستیم که همه مردم ایران آن را به خوبی می شناسند! الا مسئولین استان مازندران! با این شرایط باز هم اعتقاد دارید زباله های ساری هم چنان باید به چهاردانگه منتقل شود؟

 

آقای دامادی نماینده محترم شهرستان ساری! شما سالها عضو شورای شهر ساری بودید و نزدیک به چهار سال نماینده همین مردم در مجلس شورای اسلامی هستید، بفرمایید برای حل معظل زباله شهر ساری که یقیناً در تصویب آوردنش و تمدید آن مسئول هستید و نقش داشته اید، چه قدم مثبتی برداشته اید؟

 

نماینده جوان ساری! مگر شما نمی دانید جاده ساری – کیاسر از غیر استانداردترین جاده های کشور است؟ و از طرفی دیگر طولانی ترین جاده جنگلی و زیباترین آن می باشد که راه ارتباطی شمال به شرق و جنوب کشور است؟ آیا روانه کردن این همه کامیون زباله به این جاده غیر استاندارد ظلم به مردم این منطقه نیست که هیچ گونه آرامشی در این جاده ندارند؟

 

آقای دامادی! حتماً یادتان نرفته که شما نماینده مردم مظلوم و محروم چهاردانگه نیز هستید، بفرمایید تاکنون کی و کجا دادخواهی این مردم محروم را در مجلس شورای اسلامی به علت نداشتن راه، آب، شغل و حمل زباله فریاد زده و از مسئولین بازخواست نمودید؟ آیا پیگیری کرده اید که چرا چهاردانگه از نظر جاده اصلی و راه های روستایی در بدترین وضعیت خود قرار دارد؟ چرا اکثریت مطلق کارخانه های شهرک صنعتی تعطیل شده و جوانان به علت نبود شغل مناسب گوی سبقت را از همدیگر برای مهاجرت ربوده اند؟

 

پایان سخن اینکه مردم محروم و مظلوم چهاردانگه بیش از نه سال است که انبوه روزانه 350 تُن زباله شهر ساری را تحمل نمودند و اگر نوبتی هم باشد نوبت مناطق دیگر شهرستان ساری می باشد. به عنوان نماینده مردم شهرستان ساری همه مردم را به یک دید نگاه کنید! همانطور که برای ساحل دریا و توریستی بودن آن منطقه ابراز نگرانی می کنید برای منطقه زیبا و بکر چهاردانگه هم نگران باشید که زباله های شهر ساری، آب، خاک و محیط زیست و مهمتر از همه روح و روان مردم این منطقه را به شددت آلوده و بیمار نموده و سلامت این مردم نجیب در معرض خطر قرار گرفته است!

 

آقای مهندس! اگر حوصله کردید و این متن را خواندید بر اساس وظایف نمایندگی تان، پاسح ما را نیز بدهید تا برای مردم و موکلان شما منتشر کنیم! انتخابات نزدیک است و این مردم منتظر ارائه کارنامه چهار ساله نمایندگی شما هستند.

 

5 نظرات
 1. نجفی می گوید

  هر دو نماینده محترم ساری پاسخگو باشند سکوت تا کی?

 2. رضا می گوید

  با عرض سلام خدمت هم ولایتی های عزیز؛ امیدوارم نقدهای شما از سر دلسوزی باشد نه تخریب
  در خصوص زباله خدمت شما عارض باشم که حمل زباله و دفن آن به عهده شهرداری ساری هست که آقای نقیبی عضو محترم شورای ساری از همان منطقه هستند و جناب سرهنگ شمشیربند و کوروش یوسفی هم همینطور که دوستان باید پیگیر موضوع باشند، هر چند هیچ اقدامی نکردند. ولی شعارهای زیبایی سر میدهند مخصوصا جناب نقیبی که سالها در شورای ساری حضور دارند.
  در خصوص جاده ساری به کیاسر و سمنان از آنجایی که مهندس دامادی عضو کمسیون عمران مجلس هستند ایشان با تلاش مضاعف بودجه این پروژه را از استانی به ملی تبدیل کرده اند که کار بزرگی انجام داده اند و بودجه آن ربطی به استان ندارد و از طریق وزارت خانه مربوطه تامین میشود و فاز اول آن از ساری به هولار بوده که در حال انجام میباشد و بودجه فاز نخست آن 270 میلیارد ریال میباشد. ایشان برای تامین اشتغال جوانان هم خبرهای خوبی دارد. مثل حمایت و تلاش برای راه اندازی کارخانه صنایع چوب و کاغذ OCC و تشکیل کارگروهی جهت افزایش تولید و اشتغالزایی. در خصوص جاذبه توریستی و گردشگری هم پیگیریهای ویژه جهت ساماندهی دریاچه مبانشه و چشمه زیبا باداب سورت خبر دادند که انشاالله به مرکز تفریحی توریستی ساری تبدیل خواهند شد و در خصوص مشکلات آب روستایی هم که قطعا استحضار دارید که با مدیر کل آب و فاضلاب کشور به روستای کرسام سفر کرده و اقداماتی هم صورت گرفته و در خصوص مجتمع آبرسانی 10 روستای چورت، کلاکرده، ورنام، وناجم و … که متاسفانه نماینده های دیگر و ادوار گذشته ….

 3. ناصر سعیدی کیاسری می گوید

  البته می شود نقد کرد ولی چرا فقط آقای دامادی؟ آقای شجایی که که به این مردم نزدکتر است اگر آقای دامادی کاری نکرده آقای شجایی کاری کند. من فکر کنم آقای دکتر شجایی سزاوارتر از اقای دامادی برای سرزنش است. با تشکر
  ……………………………………………
  چهاردانگه نیوز: این نقد بر یک مصاحبه آقای مهندس دامادی در باره چهاردانگه هست و نه نقد عملکرد چهارساله ایشان. چندی پیش نیز آقای شجاعی و عملکردشان در همین سایت مورد نقد قرار گرفته است.

 4. احمد کفشگر کیاسری می گوید

  با سلام و احترام محضر نماینده محترم شهرستان ساری و میاندرود جناب آقای دامادی
  همه می دانیم 36 سال از سن این انقلاب مردمی می گذرد و ما به چشم خودمان دهها مسئول را دیدیم که آمدند بر کرسی مسئولیت نشستند و هر کدام وعده و وعیدهای گوناگون دادند و وقتی عمر مسئولیت شان که تمام شد وعده و وعیدها هم تمام شد و رفتند
  جناب آقای دامادی! اگر شما خود را وکیل ملت می دانید بیایید واقعا در این دوره ی چهار ساله حداقل یک مشکل اساسی مردم را مثل (ارسال زباله ساری به منطقه – جاده مرگبار چهاردانگه یا بیکاری جوانان – کم آبی منطقه – احیا ی چشمه سورت – احداث بیمارستان مجهز در بخش – احداث جاده های مناسب روستایی – پیگیری بیمه محصولات کشاورزی و …..) بطور جدی ریشه کن کنید. از شما هزار بار ممنون می شویم

 5. محمدی می گوید

  سلام
  ما نباید از نقد بترسیم و یا در مقابل کسانی که بحق و با صداقت درد دل میکنند را بگیریم
  بله انتقاد به هر دو بزرگوار وارده! نماینده بودن به نام نیک و شرکت در مراسم و … نیست
  لطفا بروید شعارهای اولیه این دو بزرگوار رو بخونید و بشنوید حداقل چند موردی که بدرد مردم دودانگه و چهاردانگه خوردند رو بگید ما هم بدانیم!
  متاسفانه هر دو برزگوار از یک منطقه هم هستند مردم امید داشتند که این دو برزگوار حداقل کار ….. انجام بدهند
  جاده که …..
  مجور کارخانه … غیره رو که میگیرند ولی سر از ناکجاآباد در میاد
  حالا که انتخابات نزدیک شده یادشون افتاده بچه کجایند و چه وظیفه ای غیر از شرکت در مراسم و جشن … غیر دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.